Najciekawsze role Quentina Tarantino

Quentin Tarantino obchodzi dziś urodziny, zatem z tej okazji wybrałam dla Was kilka jego najciekawszych ról z wielkich i małych ekranów. Jest on bowiem nie tylko reżyserem, ale również świetnym aktorem, w dodatku występującym w bardzo ciekawych epizodach.

Quentin Tarantino kończy dziś okrągłe 55 lat. Twórca hitów takich jak Pulp Fiction, Django czy Bękarty wojny jest dziś kojarzony przede wszystkim jako reżyser i scenarzysta, jednak w jego dorobku znalazło się również kilka ról aktorskich – zarówno tych dużych, jak i epizodycznych, czy cameo. Z okazji urodzin twórcy, przypomnijmy sobie 10 wybranych charakterystycznych kreacji, które zaprezentował na małym lub wielkim ekranie.

Złotka

Złotka to znany amerykański sitcom, który był emitowany w latach 1985-1992. I choć skupia się on na czterech starszych kobietach, w jednym z odcinków znalazło się również miejsce dla Quentina Tarantino. W roku 1988 młody filmowiec dopiero próbował swoich sił w branży i chętnie chwytał się nawet epizodów, takich jak wspomniana rola w Złotkach. Dziś Tarantino wspomina ją z uśmiechem – był to mały przełom w jego karierze, bo jako nikomu nieznany młody człowiek, rzeczywiście został zatrudniony na planie filmowym. W odcinku pod tytułem Sophia’s Wedding, Tarantino gra jednego z kilku Elvisów Presleyów, umilając uroczystość swoim śpiewem i dynamicznym tańcem. Jak Wam się podobają jego ruchy sceniczne?

Wściekłe psy

Kilka lat po występie w serialu Złotka, Tarantino zaprezentował światu swój pierwszy wielki hit, jakim były Wściekłe psy. Reżyser zagrał w produkcji jedną z głównych ról, mianowicie Pana Brązowego. Obok panów Różowego, Białego, Pomarańczowego, Blondyna czy Niebieskiego, był to jeden z gangsterów biorących udział w nieudanym napadzie na sklep jubilerski. To właśnie Pan Brązowy jako pierwszy w filmie zabiera głos – w otwierającej scenie słyszymy jego konkretne poglądy na jakże istotny temat – interpretacji hitu Madonny pod tytułem Like a Virgin.

Pulp Fiction

Pulp Fiction to prawdopodobnie najlepiej oceniany film Tarantino, w którym – a jakże – reżyser także się pojawił. Tym razem Tarantino wystąpił w roli Jimmie’ego Dimmicka – przywdzianego w szlafrok i popijającego kawę dobrego znajomego Julesa. To właśnie jego dom stał się pierwszą kryjówką, w której główni bohaterowie próbowali ukryć ciało martwego Marvina. Sytuacja, w której się znalazł, była dla Jimmie’ego nie lada zmartwieniem – co to będzie, gdy do domu wróci jego żona i odkryje w garażu trupa? Przypomnijmy sobie tę dyskusję przy porannej kawie…

All-American Girl

Pulp Fiction bardzo szybko okazało się prawdziwym hitem, toteż nic dziwnego, że już rok później do filmu nawiązywano w wielu innych produkcjach. Taką właśnie sytuację obserwujemy w serialu All-American Girl, w którym jeden z odcinków nosi nazwę Pulp Sitcom. Tarantino występuje w nim w roli Desmonda, wokół którego skupia się cała fabuła epizodu. Bohater flirtuje z Margaret Kim, która jest zachwycona jego umiejętnościami na parkiecie. Sprawdźcie jak tańczy około minuty 5:15.

Cztery pokoje

Cztery pokoje to projekt bardzo ciekawy – film składa się z czterech niezależnych segmentów, z których każdy był kręcony przez innego reżysera. Wszystkie układają się w relację z sylwestrowej nocy, przedstawioną nam z perspektywy boya hotelowego, w którego wciela się świetny Tim Roth. Tarantino nie tylko wyreżyserował segment The Man From Hollywood, ale również zagrał w nim kluczową rolę Chestera – znanego gwiazdora, który proponuje głównemu bohaterowi niebezpieczny zakład. Warto zwrócić uwagę, że cała sekwencja otwierająca została nakręcona na jednym ujęciu – wymaga to od aktorów doskonałego opanowania swoich kwestii, których nie będzie można poprawić w cięciach montażowych.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
0 -

Są tak złe, że aż dobre.…

W latach 80. i 90. afrykańscy artyści mieli za zadanie przerobienie plakatów filmowych produkcji z…

Adam Siennica
0 -

Avengers: Wojna bez granic to jeden…

Wall Street Journal opublikował informację o budżecie filmu Avengers: Wojna bez granic. Ile wynosi koszt…

Aleksander Mazanek
PS4
0 -

God of War – recenzja gry

Bóg Wojny powraca po 5 latach. I nie jest sam! Jak sprawdzają się przygody Kratosa…

Ocena recenzenta:
10
Adam Siennica
0 -

Emilia Clarke oprowadza po planie 8.…

HBO wraz z firmą Omaze przygotowała wyjątkową akcję charytatywną. W niej też można wygrać wycieczkę…

Adam Siennica
0 -

Kapitan Tsubasa powraca do polskiej telewizji.…

Kultowy serial Kapitan Tsubasa był emitowany w Polsce w latach 90. na kanale Polonia 1…

Michalina Reda
0 -

Reynoldsowi się oberwało. DC odpowiada na…

Ostatni zwiastun filmu Deadpool 2 zawierał w sobie subtelny prztyczek w stronę DCEU. Teraz, z…

Co o tym sądzisz?