Najlepiej zarabiający aktorzy filmowi XXI wieku

Które gwiazdy ekranu najwięcej zarobiły w ostatnich latach? Oto najlepiej zarabiający aktorzy XXI wieku.

Które gwiazdy ekranu najwięcej zarobiły w ostatnich latach? Oto najlepiej zarabiający aktorzy XXI wieku.

Popularność gwiazd filmowych potrafi rosnąć i maleć z roku na rok. Podobnie bywa nieraz z wysokością zarobków, nikt jednak nie może zaprzeczyć, że jeśli nazwisko staje się marką i ugruntuje sobie solidną pozycję, jego właściciel najprawdopodobniej przez kilka (o ile nie kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt) lat raczej nie będzie musiał się martwić o ciekawe propozycje ról i wpływy na bankowe konta. Dlatego też jest garść aktorów, którzy na przestrzeni ostatnich lat wciąż kasują fortunę za udział w różnych hollywoodzkich produkcjach. Część pracowała na to bardzo długo, część nieco krócej – branża się zmienia, a czas wzrostu jakości kina superbohaterskiego i różnych adaptacji sporo namieszał. Poznajcie nazwiska najlepiej zarabiających aktorów XXI wieku.

Johnny Depp

Jego obecność w tym zestawieniu nie powinna nikogo dziwić. Choć wielu fanów się od niego odwróciło, twierdząc, że od czasu wykreowania postaci Jacka Sparrowa coraz bardziej się powtarza, jego nazwisko niemal nieprzerwanie, prawie rok w rok, pojawiało się na liście najlepiej zarabiających aktorów. Nawet w 2016 wzbogacił się o 46 milionów dolarów mimo chłodniejszego stosunku krytyków i widzów. Dotychczas na swoich filmach zarobił ponad 3,6 miliarda dolarów, dzięki czemu plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepiej nagradzanych finansowo aktorów w historii. Największe zyski przyniosła mu, rzecz jasna, seria The Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl, której kolejną, już piątą odsłonę będziemy mieli przyjemność (lub wręcz przeciwnie) oglądać w maju przyszłego roku.

Johnny Depp - zdjęcie aktora
fot. materiały prasowe

Scarlett Johansson

W Hollywood mężczyźni wciąż mają się zdecydowanie lepiej niż kobiety. Ich gaże są kilkadziesiąt procent wyższe, a różnice zarobków między najlepiej opłacanymi aktorami i aktorkami choćby w tym roku wynoszą ponad 20 milionów dolarów. Niemniej Scarlett udało się osiągnąć niebywały sukces, bijąc na głowę innych kolegów po fachu i stając się jedyną kobietą na liście najlepiej zarabiających aktorów w historii według magazynu Forbes w 2016 roku. O Johansson robiło się coraz głośniej od 1998 roku i The Horse Whisperer; na liście najbardziej wpływowych celebrytów znalazła się w 2014 roku, a dzięki roli Czarnej Wdowy i świetnym umowom reklamowym sumaryczny dochód gwiazdy wynosi aż 3,33 miliarda dolarów.

Źródło: Marvel
Źródło: Marvel

Robert Downey Jr.

Najlepiej opłacany przez Marvela aktor właściwie wyłącznie dzięki zyskom z interpretacji postaci Iron Mana tylko w tym roku zarobił 80 milionów dolarów, stając się najlepiej zarabiającym artystą filmowym (i znajdując się na szczycie rocznego rankingu Forbesa czwarty rok z rzędu). Downey Jr. to rzecz jasna aktor lubiany i charyzmatyczny; laureat trzech Złotych Globów (m.in. Ally McBeal i Sherlock Holmes), przez pewien okres zmagający się z poważnymi problemami, obecnie znowu na szczycie. Wyrobił sobie doskonałą markę i negocjuje ogromne gaże. Po Iron Manie 3 studio bardzo chciało przedłużyć z nim umowę; od Avengers: Age of Ultron otrzymał procent od przychodu. Jego filmowe zarobki do teraz wynoszą prawie 4 miliardy dolarów, czyniąc go piątym najlepiej zarabiającym aktorem w historii.

Źródło: Marvel
Źródło: Marvel

Jennifer Lawrence

U tej 26-letniej aktorki bardzo wiele się zmieniło na przestrzeni ostatnich pięciu lat - począwszy od występu w roli Mystique w odświeżeniu X-Menów, kiedy to zaczęła być twarzą do teraz mocno kojarzoną z tą serią, oraz zdobycia w wieku 23 lat statuetki Oscara za udział w świetnym Silver Linings Playbook, poprzez dochodową serię The Hunger Games, aż do teraz, kiedy to stała się najbardziej cenioną, pożądaną i świetnie opłacaną gwiazdą filmową młodszego pokolenia. Poza wygraną nagrodą nominowana była jeszcze dwukrotnie; dwukrotnie również stała się najlepiej zarabiającą aktorką na świecie. W tym roku powiększyła swój majątek o 46 milionów dolarów.

Jennifer Lawrence jako Mystique
Źródło: materiały prasowe

Tom Cruise

Choć niektórzy twierdzą, że lata świetności i najlepsze filmy ma już za sobą, wciąż zdarza mu się pojawiać w zestawieniach najlepiej zarabiających aktorów, jego nowe filmy (choćby seria Mission: Impossible) zarabiają świetne pieniądze, a majątek stale się poszerza. Dzięki szóstej już części przygód (czy to dobre słowo w kontekście ciągłego ratowania świata?) Ethana Hunta powiększył swoje finansowe zasoby o 53 miliony dolarów (cała seria zarobiła już ponad 2 miliardy). Ten uznawany za jednego z najprzystojniejszych mężczyzn świata aktor od 1983 roku na liście najlepiej zarabiających gwiazd filmowych gościł ponad dwadzieścia razy, w tym siedem razy na samym szczycie. W XXI wieku znalazł się na siódmym miejscu najlepiej zarabiających aktorów w historii.

Jack Reacher: Nigdy nie wracaj - zdjęcie
Źródło: Paramount Pictures

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Anthony Mackie

Anthony Mackie

ur. 1978, kończy 41 lat

Alyssa Sutherland

Alyssa Sutherland

ur. 1982, kończy 37 lat

Janusz Gajos

Janusz Gajos

ur. 1939, kończy 80 lat

Aubrey Dollar

Aubrey Dollar

ur. 1980, kończy 39 lat

LisaRaye McCoy

LisaRaye McCoy

ur. 1967, kończy 52 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV