Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Najlepsze gry jRPG wszech czasów

Charakterystyczni bohaterowie, opowieści pełne zwrotów akcji i najczęściej turowy system walki to cechy, które szczególnie kojarzą się z gatunkiem jRPG, chociaż oczywiście nie brakuje pewnych wyjątków. Oto najlepsze gry jRPG w historii.

Japońskie gry RPG to bardzo specyficzny gatunek, który cechuje się pewnymi rozwiązaniami zarówno w zakresie opowiadanej historii, jak i mechaniki. Oczywiście na przestrzeni lat gatunek ten ulegał pewnym transformacjom i z tego też względu w poniższym zestawieniu uwzględniliśmy nie tylko klasycznych przedstawicieli gatunku jRPG, ale także kilka produkcji, które nieco modyfikowały standardową formułę rozgrywki, do której przyzwyczajeni są gracze.

Jak zwykle warto podkreślić, że poniższe zestawienie jest subiektywne i nie musicie się z nim zgadzać. Zachęcamy do tego, abyście w komentarzach podawali Wasze ulubione produkcje i serie gier, które można zaklasyfikować jako jRPG. A teraz poznajcie najlepsze gry jRPG według redakcji naEKRANIE.pl


Suikoden II (1998)
(PlayStation, PC)

Suikoden II oferował ciekawą historię, a twórcy nie bali się poruszać poważniejszych tematów. Gra oferowała również rozbudowaną mechanikę pojedynków. W turowych starciach uczestniczyła aż 6-osobowa drużyna, której mogliśmy wydawać szereg rozkazów. Ciekawym urozmaiceniem były również starcia na większą skalę, w których uczestniczyły całe armie.

Persona 4: Golden(2012)
(PlayStation Vita)

To reedycja gry z czasów PlayStation 2, wydana na przenośną konsolę PlayStation Vita. Wcielamy się tutaj w młodego chłopaka, który trafia do niewielkiej miejscowości Inaba, w której niedługo później dochodzi do tajemniczych morderstw. Produkcja łączy w sobie „symulator życia” z turowymi starciami.

Chrono Trigger (1995)
(SNES, Nintendo DS)

Produkcja studia Square była rewolucyjna pod wieloma względami. Oferowała piękną (jak na ówczesne czasy) grafikę, ciekawych bohaterów, interesującą fabułę i oryginalny system walki. Ogromne wrażenie robiła (i w zasadzie robi to po dziś) też wiele zróżnicowanych zakończeń, w zależności od naszych decyzji w trakcie rozgrywki.

Persona 5 (2017)
(PlayStation 3, PlayStation 4)

Najnowsza odsłona japońskiej serii Persona po raz kolejny łączy życie nastolatków z tajemniczymi, demonicznymi istotami. Rozgrywka nie uległa większym zmianom, ale oprawa audiowizualna została uwspółcześniona i robi ogromne wrażenie. Nie brakuje tutaj również szeregu aktywności pobocznych, dzięki czemu gra zapewnia zabawę na wiele godzin.

Xenoblade Chronicles (2010)
(Wii, New Nintendo 3DS)

W grze trafiamy do świata znajdującego się na ciałach dwóch tytanów – Bionisa i Mechanisa, a zarazem w sam środek konfliktu pomiędzy przypominającą ludzi rasą Homs, a mechaniczną rasą Mechonów. Xenoblade Chronicles oferuje ogromne, zróżnicowane lokacje, mnóstwo zadań do wykonania i ciekawy system walki w czasie rzeczywistym.

Źródło: fot. Square Enix
Strony: 123456

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – [SPOILER] rozwiąże…

W sieci pojawiła się teoria związana z filmem Avengers: Koniec gry i MCU, która pokazuje,…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – Iron Man i…

Odbyły się w Stanach Zjednoczonych pierwsze pokazy prasowe filmu Kapitan Marvel. Ile jest scen po…

Adam Siennica
-

Pan Kleks i The Umbrella Academy.…

The Umbrella Academy to nowy serial Netflixa oparty na komiksach. Platforma wpadła na kapitalny pomysł,…

Adam Siennica
-

Wędrująca Ziemia trafi do Netflixa. Platforma…

Wędrująca Ziemia to drugi najbardziej dochodowy chiński film w historii ich kinematografii. Netflix kupił prawa…

Michalina Reda
-

HBO – nowości na marzec 2019.…

HBO zaprasza na kolejny miesiąc – prezentujemy Wam pełną listę filmów i seriali, które będą…

Michalina Reda
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 2…

2. odcinek Doom Patrol nosi tytuł Donkey Patrol i zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu. Co…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.