Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Najlepsze walki w filmach Marvela. Zestawienie scen z MCU

Czy da się wybrać najlepsze sekwencje akcji z filmów, których ideą i największą wartością jest wprowadzanie widowiskowych walk na kolejny poziom? Poniższe zestawienie jest wynikiem tego karkołomnego zadania. Oto najlepsze walki w filmach Marvela tworzonych w ramach Kinowego Uniwersum Marvela (MCU).

Na kartach komiksów ekwilibrystyczne popisy superbohaterów prezentują się zawsze widowiskowo. Wreszcie dożyliśmy czasów, gdy owe motywy równie dobrze wyglądają na dużym ekranie. Marvel w swoich filmach przekracza kolejne granice spektakularności, tworząc choreografię starć pomiędzy superbohaterami a złoczyńcami. Poniżej prezentujemy krótsze i dłuższe sekwencje najbardziej zachwycających walk. Czasem wystarczy pomysłowość choreografa, innym razem całą robotę wykonują efekty specjalne. Dajcie znać w komentarzach, czy również macie swoje ulubione bijatyki z udziałem bohaterów MCU i nie tylko.

Oto najlepsze walki w filmach Marvela:

Avengers– Bitwa o Nowy Jork

Pierwsza w historii MCU tak epicka potyczka. Miłośnicy komiksów, oglądając zmagania pierwszego składu Avengers z piekielnymi Chitauri, przecierali oczy ze zdziwienia, widząc na wielkim ekranie to, za co pokochali opowieści z dymkami.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów – Bitwa bohaterów

W moim prywatnym rankingu jest to najlepsze starcie. To, co zostało zapoczątkowane w Avengers, w Civil War osiągnęło swoje apogeum. Głupkowata nawijka Spider-Mana, wielkie wejście Ant-Mana, powaga Kapitana Ameryki czy dzikie szarże Czarnej Pantery – wszystko to stanowiło całkowicie nieprzewidywalną mieszankę.  Szaleńcze pojedynki bohaterów z wykorzystaniem ich niezwykłych mocy wypadły tak dobrze, że można do tych scen wracać jeszcze długo po pierwszym seansie.

Iron Man 2 – Iron Man vs Whiplash

Krótka walka z jednego z najbardziej niedocenionych filmów MCU imponowała dynamizmem i pomysłowością w temacie wykorzystania mocy obu wojowników. Po dość sennym początku filmu, akcja na torze wyścigowym stanowiła prawdziwą torpedę i niewątpliwą ozdobę drugiej części przygód Tony’ego Starka.

Czarna Pantera – Wielka draka w Seulu

Sekwencja trochę w stylu Jamesa Bonda. Wystrojeni, pięknie wyglądający bohaterowie konfrontują się na przyjęciu z szalonym złoczyńcą, a potem ruszają w pościg po ulicach zatłoczonego miasta. Bardzo stylowy motyw ze świetną oprawą audiowizualną, doskonałą choreografią i całkiem niegłupim CGI.

Avengers: Wojna bez granic – Thanos vs Drużyna Iron Mana

W poniższym zestawieniu będzie kilka potyczek z ostatniej części Avengers, bo pod tym względem film nie ma sobie równych. Walka Thanosa ze Starkiem, Strangem i pozostałymi to według wielu najlepsza bitwa z tego obrazu. Po raz kolejny twórcy w bardzo efektowny sposób korzystają z mocy bohaterów, nie idąc na łatwiznę przy rozpisywaniu poszczególnych pojedynków. Ozdobą bitwy jest z pewnością konfrontacja Doktora Strange’a z Szalonym Tytanem, podczas której możemy poczuć się jak na turnieju czarnoksiężników.


Poznaj klawiaturę multimedialną Logitech K400+

Źródło: zdjęcie główne: Marvel
Strony: 123
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]