Netflix - najlepsze i najgorsze filmy według Rotten Tomatoes

Netflix prócz wielu seriali oryginalnych, tworzy także filmy, które nie zawsze cieszą się dobrymi ocenami krytyków i widowni. Sprawdźmy, jak produkcje radziły sobie w poszczególnych latach według ocen z Rotten Tomatoes.

Netflix prócz wielu seriali oryginalnych, tworzy także filmy, które nie zawsze cieszą się dobrymi ocenami krytyków i widowni. Sprawdźmy, jak produkcje radziły sobie w poszczególnych latach według ocen z Rotten Tomatoes.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Filmy Netflixa rzadko kiedy rozpieszczają swoją jakością. Właściwie od początków popularności tej platformy, oryginalne filmy nie cieszyły się dobrą renomą i widzowie łapali się na tym, że długi metraż sygnowany napisem Netflix nie jest tak dobry, jak seriale.

W ostatnich trzech latach na platformie Netflix pojawiło się jednak kilka interesujących projektów, a nawet produkcje, które doczekały się wyróżnień i prestiżowych nagród. Równie często jednak dostajemy przeciętne projekty, które nie znajdują uznania wśród widowni i krytyki. Świadczą o tym też wyniki na portalu Rotten Tomatoes, gdzie tylko kilka produkcji może pochwalić się naprawdę pozytywnymi recenzjami.

Listy zostały podzielone na trzy galerie, jedna na każdy rok. Produkcje  ustawione są od najgorzej ocenianych do najlepiej.

Netflix - najlepsze i najgorsze filmy według Rotten Tomatoes:

Rok 2017

W tym roku produkcje filmowe od Netflixa przede wszystkim wyróżniały się różnorodnością. Mamy m.in. niezwykle interesujący projekt Okja, dokument o Lady Gadze, film w reżyserii Angeliny Jolie, a także nominowany do Oscara w czterech kategoriach film Mudbound

Rok 2018

W 2018 roku debiutowało kilka znakomicie ocenianych filmów Netflixa, z Oscarową Romą na czele. Swoją premierę miał też głośny film Nie otwieraj oczu, Apostoł, 22 lipca o masakrze Breivika czy Ładunek z Martinem Freemanem. Ponadto streamingowy gigant wypuścił parę komedii romantycznych, które wspomina się z uśmiechem.

Rok 2019

Rok 2019 jeszcze trwa, wobec czego ostatnia galeria będzie trochę mniejsza. Do tej pory na Netflixie zadebiutowało kilka ciekawych tytułów, w tym Chyba na pewno ty, Paddletonczy nagradzana Girl. Nieco słabiej poradziły sobie natomiast Velvet Buzzsaw czy film Brie Larson - Sklep z jednorożcami.

Źródło: rottentomatoes.com/zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV