Patrick Stewart - najlepsze role w filmach

Patrick Stewart to nie tylko Charles Xavier i Kapitan Jean-Luc Picard. Ten stateczny już aktor ma na swoim koncie wiele interesujący klasycznych ról. Mimo że do hollywoodzkiej pierwszej ligi nigdy się nie przebił, jego renoma jest niezaprzeczalna. W końcu nie każdy brytyjski aktor zostaje uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego.

Patrick Stewart to nie tylko Charles Xavier i Kapitan Jean-Luc Picard. Ten stateczny już aktor ma na swoim koncie wiele interesujący klasycznych ról. Mimo że do hollywoodzkiej pierwszej ligi nigdy się nie przebił, jego renoma jest niezaprzeczalna. W końcu nie każdy brytyjski aktor zostaje uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego.

Wiktor Fisz

Wiktor Fisz

Dla fanów popkultury Patrick Stewart zawsze będzie twarzą takich serii jak Star Trek czy X-Men. Miłośnicy teatru kojarzą go jako wybitnego aktora scenicznego, tworzącego pamiętne kreacje  w swojej karierze. To jednak nie wszystko. Głos Stewarta można usłyszeć w licznych animacjach dla dzieci i dorosłych, a nawet w niektórych grach komputerowych. Poniżej prezentujemy listę filmów, w których sir Patrick stworzył najbardziej pamiętne role. Mutantów i kosmicznych odkrywców oczywiście nie zabraknie, ale znajdzie się miejsce również dla kilku perełek.   

 

Logan: Wolverine

Jedna z ostatnich wielkich ról Stewarta. Kto by pomyślał, że uda mu się stworzyć tak ciekawą kreację w filmie o mutantach. Duża zasługa w tym scenarzystów, którzy tym razem napisali profesora Xaviera w mniej szablonowy sposób. Aktor odegrał swoją rolę wybornie, dzięki czemu dostaliśmy jeden z najbardziej sugestywnych wizerunków założyciela X-Men w historii.

Seria filmów Star Trek

Filmy nawiązujące do słynnego serialu nie zawsze prezentowały zachwycający poziom artystyczny. Nie oszukujmy się – część z nich nie miała większej wartości. Mimo to należy je wyszczególnić ze względu na kultową postać Kapitana Picarda. Kto by pomyślał, że po ikonicznym Kirku na mostku kapitańskim Enterprise zasiądzie równie charakterystyczny przywódca. Jakże inny od swojego poprzednika pod względem temperamentu, jakże podobny, jeśli chodzi o siłę osobowości.

Seria filmów X-Men

Gdy przed 2000 rokiem ogłoszono, że w profesora Xaviera wcieli się Patrick Stewart, nikt nie był zaskoczony. Większość fanów mutantów właśnie tego aktora widziała w roli założyciela X-Men. Również branżowe media stawiały na niego, więc mieliśmy tu do czynienia jedynie z formalnością. Xavier Stewarta był stonowany i wyciszony, a jego fizjonomia idealnie współgrała z komiksowym wizerunkiem bohatera. Po trzech filmach formuła serii się jednak zmieniła i Stewart został zastąpiony przez młodszego aktora. Mimo to większość fanów, myśląc o filmowym profesorze, ma przed oczyma właśnie twarz sir Patricka.

Diuna

Patrick Stewart bardzo dobrze radził sobie na drugim planie filmowych produkcji. To właśnie tam stworzył najbardziej charakterystyczne kreacje. Jedną z nich jest Gurney Halleck w Diunie Davida Lyncha.  Film co prawda pozostawiał wiele do życzenia, ale występ Stewarta należy zaliczyć na plus. W nowej wersji filmu postać Hallecka będzie portretował Josh Brolin.

Opowieść wigilijna

Opowieść wigilijna to klasyk Charlesa Dickensa i świąteczna pozycja obowiązkowa dla całej rodziny. Do tej pory powstały dziesiątki adaptacji tej powieści, a w Ebenezera Scrooge’a wcielali się lepsi i gorsi wykonawcy. Stewart w roli głównego bohatera dał prawdziwy popis, tworząc wiarygodną postać, a nie bajkową karykaturę.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały promocyjne

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV