Standuperzy występujący filmach i serialach

Stand-up to nie lada sztuka, więc nic dziwnego, że najlepsi komicy zajmujący się tego typu występami osiągnęli status gwiazd, a następnie próbowali swoich sił w kinie i w telewizji. Poniżej prezentujemy zestawienie najsłynniejszych stanuperów, których znamy również z małego i wielkiego ekranu.

Stand-up to nie lada sztuka, więc nic dziwnego, że najlepsi komicy zajmujący się tego typu występami osiągnęli status gwiazd, a następnie próbowali swoich sił w kinie i w telewizji. Poniżej prezentujemy zestawienie najsłynniejszych stanuperów, których znamy również z małego i wielkiego ekranu.

Jak wielką trzeba mieć charyzmę, żeby przykuć uwagę widza godzinnym (a czasem dłuższym) wystąpieniem? Jak olbrzymie umiejętności interpersonalne powinien mieć występujący, który w swoich monologach nie raz posługuje się improwizacją? Jak duże pokłady talentu są potrzebne, żeby zapanować nad nastrojami widzów? Wbrew pozorom nie mówimy tutaj o politykach, a o standuperach – ludziach, którzy wzięli się za bary z niezwykle trudną dziedziną sztuki. Czym tak naprawdę jest stand-up dowiecie się oglądając Comedy Club na kanale Comedy Central od poniedziałku do czwartku o 22:00. Żeby zaostrzyć wam apetyty, prezentujemy najbardziej znanych standuperów na świecie. Będzie też coś z naszego rodzimego podwórka, ale zacznijmy od początku.

Robin Williams

Od tego pana należy rozpocząć poniższe zestawienie. Kto wie, czy to nie najlepszy komik stand-upowy w historii. Williams wprowadził ten gatunek na zupełnie nowy poziom i później wielu bezskutecznie próbowało dorównać jego dokonaniom. Artysta w pojedynkę zdobył wiele światowych scen, a potem został jednym z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów. Niestety, odszedł przedwcześnie. Okazało się, że jego sceniczny entuzjazm był jedynie fasadą, za którą skrywały się smutek i gorycz.

Bill Cosby

Mrok nie był obcy również kolejnemu wielkiemu komikowi. Bill Cosby zostanie zapamiętany nie ze względu na swoje występy, a obrzydliwe czyny, których dopuścił się względem kobiet. My również nie będziemy rozwijać tematu sylwetki Billa Cosby’ego. Nie można jednak odmówić mu wielkiego talentu. Jak widać artystyczna wyjątkowość, nie jest w stanie uchronić przed ciemną stroną mocy.

Kevin Hart

Jeden z najbardziej znanych i lubianych współczesnych komików. Jego stand-upowe występy bardzo szybko stały się trampoliną do większej kariery. Najbardziej znaczącym kinowym blockbusterem w karierze Harta jest jak do tej pory nowe Jumanji. Oprócz tego hitu artysta ma na swoim koncie role w obrazach takich jak: Straszny film 4, 40-letni prawiczek czy Mów mi Dave.

Ricky Gervais

Oto zawodnik wagi ciężkiej. Ostry jak brzytwa, a przy tym niezwykle błyskotliwy. Znakiem rozpoznawczym Ricky’ego jest jego cięty język. Co ciekawe, niepoprawnie polityczne ciągoty nie przeszkadzają mu w karierze. Wielką popularność zdobył jako prowadzący galę Złotych Globów. Wiele dobrego można powiedzieć również o serialu Netflixa jego autorstwa pod tytułem After Life. Artysta pełną gębą.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: zdjęcie główne: materiały promocyjne

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV