Szał zakupowy w filmach

Święta zbliżają się wielkimi krokami, nic więc dziwnego, że sklepy przepełnione są klientami, którzy próbują zakupić prezenty dla swoich bliskich. Bohaterowie filmów także często muszą wpaść w zakupowy szał. Zobaczcie, które z nich mogą pomóc wam w poprawie samopoczucia podczas zakupów.

Chodzenie na zakupy jest stałym elementem naszego życia. Nic więc dziwnego, że także bohaterowie filmów mają styczność z chodzeniem po galeriach handlowych. Niekiedy też próbują zakupić jakiś przedmiot w szale, co prowadzi do różnych, niekiedy też zabawnych przygód.

Wyznania zakupoholiczki

Tytuł właściwie zdradza wszystko. Główną bohaterką jest Rebecca Bloomwood, która zwierza się ze swoich problemów związanych z częstą ochotą na zostawianie sporych sum pieniędzy w sklepach. Pomijając oczywiście jakość filmu, niewątpliwie jest to dobry przykład na szkodliwość tego typu zachowań, jak np. walka o buty z przeceny. W tle mamy także motyw z księciem z bajki, więc nasza tytułowa zakupoholiczka będzie zmagać się nie tylko ze zdobyciem wspomnianych wyżej butów, ale także mężczyzny swojego życia.

Świąteczna gorączka

Bohater grany przez Arnolda Schwarzeneggera ma niezwykle trudne zadanie do zrealizowania. Za wszelką cenę musi kupić wymarzoną zabawkę jego syna, która niestety została wyprzedana we wszystkich sklepach. Nasz bohater z pewnością nie będzie miło wspominał przedświątecznych zakupów, ale przecież nie prezenty są najważniejsze w tym okresie.

Pretty Woman

Film opowiada historię prostytutki, która pod wpływem bogatego biznesmena zmienia się w elegancką damę. Dla Vivian spotykanie się z Edwardem jest początkowo tylko chęcią zdobycia pieniędzy, dzięki którym będzie mogła wpaść w zakupowy szał i nie musieć się przejmować wydaną kwotą. Bohaterowie jednak szybko przekonują się, że pieniądze nie są najważniejsze.

Milioner w spodenkach

W wyniku wypadku 12-letni Preston Waters otrzymuje od sprawcy czek jako rekompensatę. Chłopiec otrzymuje tym samym milion dolarów i bez większego namysłu udaje się na zakupy. Posiadłość, wielki telewizor i limuzyna to tylko niektóre z zakupionych przez Prestona rzeczy. Dowiaduje się jednak że pieniądze, które bardzo szybko wydał, nie są jego, lecz gangsterów.

Rozalka idzie na zakupy

Rozalka w opinii swojego męża jest osobą niezwykłą i o wielu talentach. Ma też jednak pewną słabość do wszelkich pokus. Robienie zakupów to nie tylko ekskluzywne przedmioty i posiadłości jak wyżej, ale także jedzenie, które pobudza najsilniejsze zmysły. Rozalka nie jest jednak samolubna i mimo swojego nałogu, chce żeby jej rodzina żyła na dobrym poziomie. Wykonując podejrzane transakcje z pakietem kart kredytowych Rozalka spełnia materialne marzenia rodziny. Zagadką jest tylko pochodzenie pieniędzy.


Okazyjne ceny i darmowa dostawa – tylko z AleRabat
Źródło: Zdjęcie główne: Twentieth Century Fox Film
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
28 -

Jackie – recenzja filmu

Natalie Portman po raz kolejny potwierdza swoją klasę i ogromny talent aktorski.

Ocena recenzenta:
8
Michalina Reda
0 -

Atak paniki – recenzja filmu [Festiwal…

Paweł Maślona zaproponował widzom czarną komedię stworzoną z pięciu zazębiających się ze sobą historii. Efekt?…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
0 -

Czy Osa ma na swoim stroju…

W sieci wrze po zaprezentowaniu najnowszych zdjęć z filmu Ant-Man i Osa. Poszło o strój…

Norbert Zaskórski
0 -

Cudowny chłopak – recenzja filmu

Cudowny chłopak to nowy film Stephena Chbosky'ego oparty na powieści R.J. Palacio. Czy jest to…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
5 -

Zaćma – recenzja filmu [Festiwal Filmowy…

Ryszard Bugajski, reżyser świetnie ocenianego Układu zamkniętego, powrócił z nowym filmem. Zaćma to historia z…

Ocena recenzenta:
6
Michał Kujawiński
0 -

Tak wygląda pierwszy projekt plakatu do…

Aktor wcielający się w postać Rocky'ego Balboa, Sylvester Stallone opublikował na swoim Instagramie pierwszy szkic…

Co o tym sądzisz?