TOP 10: Najciekawsze programy motoryzacyjne
Jeśli ktoś pomyśli o programie motoryzacyjnym, to od razu na myśl przychodzi mu Top Gear. Tego typu produkcji w telewizji jest jednak więcej. Oto najciekawsze z nich.
Jeśli ktoś pomyśli o programie motoryzacyjnym, to od razu na myśl przychodzi mu Top Gear. Tego typu produkcji w telewizji jest jednak więcej. Oto najciekawsze z nich.
Ultimate Factories (Megafactories)
Seria dokumentalna tworzona przez National Geographic Channel, która zadebiutowała w 2006 roku. To stosunkowo poważna produkcja opowiadająca o największych producentach samochodów na świecie. W odcinkach poznajemy historię takich marek jak Ferrari, Rolls-Royce, Porsche czy Bugatti. Twórcy zaglądają za kulisy pracy w fabrykach, gdzie tworzone są modele popularnych samochodów.
BBC World’s Most Dangerous Roads
Kolejny program produkcji BBC, która - jak widać - nie szczędzi pieniędzy na programy motoryzacyjne. Tym razem show przedstawia, jak sama nazwa wskazuje, najbardziej niebezpieczne drogi na świecie. W każdym programie występują dwie gwiazdy, które na pokładzie samochodu z napędem na cztery koła starają się pokonać trudną trasę. Trafiają m.in. do Nepalu, Peru, na Syberię, Alaskę czy też Madagaskar.
Counting Cars
Kolejna produkcja skupiająca się na ekipie kupującej, odnawiającej i sprzedającej z zyskiem samochody oraz motory, tworzona przez kanał History. Projekt realizowany jest w Las Vegas, a najważniejszą osobą jest Danny Koker, znany jako "Count", który przerabia samochody według upodobań swoich klientów. Każdy odcinek skupia się nie tylko na pracy mechaników, ale też na opowieściach o zabytkowych pojazdach
Z pomocą swego utalentowanego zespołu Danny musi remontować, modyfikować i ulepszać perełki motoryzacji, by na nich zarabiać. Każdy odcinek Warsztatu Danny'ego obfituje w niesamowite opowieści o zabytkowych pojazdach, ich oszałamiających transformacjach i handlu nimi.
Odpicuj mi brykę
Klasyka od telewizji MTV. Program Pimp My Ride, prowadzony przez rapera Xzibita, popularny był również w Polsce, a w USA emitowano go od 2004 do 2007 roku. Ekipa West Coast Customs robiła z samochodów prawdziwe perełki. Auta przerabiane były pod klienta i zawierały w sobie masę gadżetów. Każde wyjeżdżało z warsztatu z odpowiednim nagłośnieniem, monitorami w zagłówkach czy konsolą umieszczoną w schowku. Mechanicy z West Coast Customs byli w stanie umieścić w samochodach nawet jacuzzi, pralkę, stół bilardowy czy... 42-calowy telewizor.
Oczywiście nie brakowało też nowinek tuningowych, czyli felg, karoserii, ale ekipa WCC rzadko decydowała się na modyfikowanie osiągów auta (poprzez np. wymianę silnika). Zdarzały się też sytuacje, w których auta były już tak bardzo zniszczone, że Xzibit podejmował decyzję o kupieniu nowego samochodu i dostosowaniu go do potrzeb uczestnika programu.
The Grand Tour
Ranking rozpoczęliśmy starym programem Clarksona, Hammonda i Maya, a kończymy ich nowym dzieckiem - The Grand Tour - realizowanym dla Amazon Prime Video. Już dziś, jeszcze przed jego premierą, możemy założyć, że będzie to jeden z najciekawszych programów motoryzacyjnych ostatnich lat. Ogromny budżet, nieograniczone możliwości oraz fakt, że będzie to program "globalny", pozwalają sądzić, że The Grand Tour zachwyci fanów Clarksona, Hammonda i Maya na całym świecie.
O samym formacie wciąż wiemy niewiele. Niedawno ujawniono, że każdy odcinek nagrywany będzie w innym kraju. Ekipa The Grand Tour będzie jeździć po świecie i rozkładać w konkretnych miejscach gigantyczny namiot, pod którym odbędą się zdjęcia do fragmentów z widownią i gościem. Nie zabraknie oczywiście konkretnych materiałów wideo, czyli testów samochodów, wyścigów, a także odcinków specjalnych, w których bohaterowie udawać się będą na wielkie wyprawy. A wszystko to już jesienią.
- 1
- 2 (current)
Źródło: Fot. MTV
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat