TOP 10: Najciekawsze programy motoryzacyjne
Jeśli ktoś pomyśli o programie motoryzacyjnym, to od razu na myśl przychodzi mu Top Gear. Tego typu produkcji w telewizji jest jednak więcej. Oto najciekawsze z nich.
Jeśli ktoś pomyśli o programie motoryzacyjnym, to od razu na myśl przychodzi mu Top Gear. Tego typu produkcji w telewizji jest jednak więcej. Oto najciekawsze z nich.
Ultimate Factories (Megafactories)
Seria dokumentalna tworzona przez National Geographic Channel, która zadebiutowała w 2006 roku. To stosunkowo poważna produkcja opowiadająca o największych producentach samochodów na świecie. W odcinkach poznajemy historię takich marek jak Ferrari, Rolls-Royce, Porsche czy Bugatti. Twórcy zaglądają za kulisy pracy w fabrykach, gdzie tworzone są modele popularnych samochodów.
BBC World’s Most Dangerous Roads
Kolejny program produkcji BBC, która - jak widać - nie szczędzi pieniędzy na programy motoryzacyjne. Tym razem show przedstawia, jak sama nazwa wskazuje, najbardziej niebezpieczne drogi na świecie. W każdym programie występują dwie gwiazdy, które na pokładzie samochodu z napędem na cztery koła starają się pokonać trudną trasę. Trafiają m.in. do Nepalu, Peru, na Syberię, Alaskę czy też Madagaskar.
Counting Cars
Kolejna produkcja skupiająca się na ekipie kupującej, odnawiającej i sprzedającej z zyskiem samochody oraz motory, tworzona przez kanał History. Projekt realizowany jest w Las Vegas, a najważniejszą osobą jest Danny Koker, znany jako "Count", który przerabia samochody według upodobań swoich klientów. Każdy odcinek skupia się nie tylko na pracy mechaników, ale też na opowieściach o zabytkowych pojazdach
Z pomocą swego utalentowanego zespołu Danny musi remontować, modyfikować i ulepszać perełki motoryzacji, by na nich zarabiać. Każdy odcinek Warsztatu Danny'ego obfituje w niesamowite opowieści o zabytkowych pojazdach, ich oszałamiających transformacjach i handlu nimi.
Odpicuj mi brykę
Klasyka od telewizji MTV. Program Pimp My Ride, prowadzony przez rapera Xzibita, popularny był również w Polsce, a w USA emitowano go od 2004 do 2007 roku. Ekipa West Coast Customs robiła z samochodów prawdziwe perełki. Auta przerabiane były pod klienta i zawierały w sobie masę gadżetów. Każde wyjeżdżało z warsztatu z odpowiednim nagłośnieniem, monitorami w zagłówkach czy konsolą umieszczoną w schowku. Mechanicy z West Coast Customs byli w stanie umieścić w samochodach nawet jacuzzi, pralkę, stół bilardowy czy... 42-calowy telewizor.
Oczywiście nie brakowało też nowinek tuningowych, czyli felg, karoserii, ale ekipa WCC rzadko decydowała się na modyfikowanie osiągów auta (poprzez np. wymianę silnika). Zdarzały się też sytuacje, w których auta były już tak bardzo zniszczone, że Xzibit podejmował decyzję o kupieniu nowego samochodu i dostosowaniu go do potrzeb uczestnika programu.
The Grand Tour
Ranking rozpoczęliśmy starym programem Clarksona, Hammonda i Maya, a kończymy ich nowym dzieckiem - The Grand Tour - realizowanym dla Amazon Prime Video. Już dziś, jeszcze przed jego premierą, możemy założyć, że będzie to jeden z najciekawszych programów motoryzacyjnych ostatnich lat. Ogromny budżet, nieograniczone możliwości oraz fakt, że będzie to program "globalny", pozwalają sądzić, że The Grand Tour zachwyci fanów Clarksona, Hammonda i Maya na całym świecie.
O samym formacie wciąż wiemy niewiele. Niedawno ujawniono, że każdy odcinek nagrywany będzie w innym kraju. Ekipa The Grand Tour będzie jeździć po świecie i rozkładać w konkretnych miejscach gigantyczny namiot, pod którym odbędą się zdjęcia do fragmentów z widownią i gościem. Nie zabraknie oczywiście konkretnych materiałów wideo, czyli testów samochodów, wyścigów, a także odcinków specjalnych, w których bohaterowie udawać się będą na wielkie wyprawy. A wszystko to już jesienią.
- 1
- 2 (current)
Źródło: Fot. MTV
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1979, kończy 45 lat
ur. 1993, kończy 31 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1972, kończy 52 lat