Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
9/10

Into the Badlands: Kraina bezprawia: sezon 3, odcinek 7 – recenzja

Już za tydzień finał mid-season Krainy Bezprawia. Czy twórcom udaje się sztuka budowania napięcia przed nim?

Ten odcinek Krainy bezprawia tylko utwierdził mnie w jednym przekonaniu. To miejsce nietypowe, magiczne, które jest w stanie zmienić każdego, kto zwiąże z nim swój los. Jest w stanie wydobyć ze swoich mieszkańców najlepsze i najgorsze cechy, czasem nawet w tym samym momencie.

Przykładem niech będzie jeden z dwóch przewodnich motywów tego odcinka, czyli bunt grupy żołnierzy Wdowy, dowodzony przez Ren, jedną z ofiar wojny, którą poznaliśmy w odcinku opowiadającym o przeprawie Sunny’ego i kompanii przez aleję snajperów. Tutaj widz od początku jest przekonany, że to nie może się udać, jest ich za mało, nie są wystarczająco zorganizowani. Jednak pozostaje ta niepewność, a może jednak? Może los wojny nagle się zmieni? A nawet jak nie, czy będzie mieć to wpływ na naszych bohaterów? Twórcy postarali się, by to wydarzenie odbiło swoje piętno na każdej ze stron biorących w nim udział i choć jak wspominałem, z góry można przewidzieć wynik tego powstania, to jednak jego impakt czuć będziemy jeszcze długo. Wielkie brawa za to, że po raz kolejny w tym sezonie udało się wprowadzić coś świeżego, emocjonującego i tak innego od zwyczajowej konwencji serialu.

Kraina zmieniła też Pielgrzyma, może to bliskość Azry, może przeciwności, może spotkanie godnego oponenta jakim jest Minerva? Ciężko stwierdzić co, ale coś pcha tego człowieka na krawędź. Zabójstwo Castora, wątpliwości Nyx, która przenosi je na M.K., pogłębiająca się przepaść między nim a Cressidią. Czuję, że nie skończy się to dobrze, zaś sam Pielgrzym będzie autorem własnego upadku. Jak to bywało już z innymi fanatykami i despotami w historii serialu. Świetny wątek, świetnej postaci, jak do tej pory wykorzystany bezbłędnie.

Co zaś tyczy się Sunny’ego i towarzyszy. Wielokrotnie już wspominałem, jak bardzo lubię i cenię postać Bajie’go i ten epizod nie dość, że nie stanowi wyjątku, to jeszcze to utwierdza. Jego związek z Lily, który oboje zmienił i robi to nawet po latach, to z jednej strony wątek nieco komediowy, a z drugiej jakiś taki promień ciepła, który rozgrzewa to mroczne i smutne miejsce, jakim są Krainy, zwłaszcza że po ich zachowaniu widać, że jeszcze ów promień nie wygasł.

Podczas wyprawy naszej czwórki mamy też okazję dowiedzieć się jeszcze więcej o przeszłości Sunny’ego oraz o ludziach, którzy go ścigają. Wypada to jak najbardziej naturalnie, czuć, że było to od dawna zaplanowane i jest stopniowo, metodycznie realizowane. A przy tym wszystkim dostajemy jedną z dwóch w tym odcinku, jak zwykle na bardzo wysokim poziomie, scen walki. Nic dodać, nic ująć.

Podsumowując, dostajemy kolejny bardzo dobry odcinek, udowadniający, ze 3. sezon jest tym najlepszym. Coś czuję, że cliffhanger, jaki zaserwują nam w przyszłym odcinku twórcy, będzie nas trzymał w niepewności aż do drugiej połowy sezonu.

Źródło: Fot. AMC

Poznaj recenzenta

Aleksander Mazanek
Redaktor prowadzący działu gier i technologii naEKRANIE.pl. Z zamiłowania nie tylko dziennikarz, ale także po prostu widz, gracz i czytelnik. Przez lata związany w różnej formie z wojskowością i na niej skupiający swoją uwagę w szeroko pojętej popkulturze. Nie stroni także od dobrego kina kopanego, Sci-Fi ani Fantasy.

Najlepsze z 24h

Aleksander Mazanek
-

Cyberpunk 2077 – twitterowy żart genderowy…

Tożsamość płciowa jest czymś, na co środowisko LGBTQ+ jest bardzo czułe. Tym razem przekonał się…

Paweł Krzystyniak
-

Stworzenia z World of Warcraft jak…

Pochodząca z Rosji artystka tworzy piękne rzeźby, które przedstawiają smoki, zwierzęta i potwory znane z…

Adam Siennica
-

W końcu jest czaszka. Nowe zdjęcia…

Zdjęcia do 2. sezonu Punishera zakończyły się w ubiegłym tygodniu. Do sieci jednak trafiły kolejne…

Adam Siennica
-

Najlepsze seriale animowane Disneya. Jakie bajki…

Seriale animowane Disneya swego czasu były najpopularniejszymi tytułami na małym ekranie. Z perspektywy czasu widać,…

Adam Siennica
Plotka
-

Kiedy zdjęcia do serialu Wiedźmin? Jest…

Portal Discussing Film twierdzi, że dowiedział się, kiedy rozpoczną się zdjęcia do serialu Wiedźmin Netflixa.

Paweł Krzystyniak
-

Na gameplay z Cyberpunk 2077 jeszcze…

Słowa jednego z deweloperów pracujących nad gra Cyberpunk 2077 nie pozostawiają wątpliwości. Na publiczną prezentację…

Co o tym sądzisz?