Letarg - recenzja książki
Data premiery w Polsce: 18 marca 2022Literacki debiut Kamila Piechury przybrał postać mrocznej historii pt. Letarg. Oto nasza recenzja książki.
Literacki debiut Kamila Piechury przybrał postać mrocznej historii pt. Letarg. Oto nasza recenzja książki.
Kim jest główny bohater książki? Jakie ma relacje z własnym ojcem? Jaka jest jego historia? O tym możemy dowiedzieć się z książkowego debiutu Kamila Piechury.
Letarg przepełniony jest mrocznym klimatem, w którym chłodne ojcowskie relacje negatywnie wpływają na naszego bohatera, zmieniając tym samym jego przyszłe życie. Opowieść Adama zawiera liczne pytania związane z tym, do czego tak naprawdę zdolny jest ojciec wobec swoich dzieci, jak daleko może posunąć się w krzywdzących czynach, nie widząc przy okazji błędów oraz przerośniętych ambicji.
Z książki wyłaniają się przebudzone demony, które chcą zawładnąć naszym głównym bohaterem. Tymi demonami jest złość, nienawiść oraz niemoc wobec ludzkiej krzywdy. Ale w tym wszystkim jest pewien promyk nadziei na lepsze jutro oraz kwitnąca miłość, która leczy rany.
A jaka jest opowieść? Historia ukazana w książce jest pierwszoosobową relacją młodego mężczyzny, który marzy jedynie o lepszym życiu w świecie opanowanym przez ludzką chciwość i zazdrość. Czy opisywana książka jest ciekawa? Według mojej opinii jest interesująca, a każda kolejna strona nabiera coraz to większych rumieńców. Oprócz tego ukazana opowieść ma w sobie to coś, co nie pozwala się od niej tak łatwo oderwać.
Kamil Piechura w wywarzony sposób serwuje nam ciekawą i wciągającą historię Adama - skromne i poukładane życie bohatera zmienia się w ciągu jednej chwili, a spokojna na pozór opowieść przeistacza się w bardzo zaskakującą.
Wśród tego wszystkiego możemy również dostrzec toczącą się walkę pomiędzy protagonistą a wydumanymi przez niego omamami, które zawładnęły jego umysłem. Protagonista nie potrafi odróżnić fikcji od rzeczywistości, przez co wszystko zlewa się w jedną całość, utrudniając mu życie.
Historia mówi nam również o niesprawiedliwości tego świata, ludzkim cierpieniu. Jest w pewnym sensie przewodnikiem dla chłopca, który podąża ku dorosłości. Emocje, których doświadcza nasz bohater, w końcu wpędzają go w ramiona szaleństwa.
W moim przekonaniu książka jest ciekawa, zgrabnie napisana, każdy z drugoplanowych bohaterów jest żywy, a otaczający ich świat pełen jest różnych kolorów. Z kolei mrok przyciąga czytelnika i nie pozwala mu oderwać się od historii.
Poznaj recenzenta
Łukasz PoździkKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1967, kończy 57 lat
ur. 1989, kończy 35 lat
ur. 1988, kończy 36 lat