Marvel vs. Capcom: Infinite, nieskończona nuda – recenzja gry

Na najnowszą odsłonę Marvel vs Capcom przyszło nam czekać ładnych parę lat. Czy powrót marki można uznać za udany?

Ocena recenzenta:
6/10

Na najnowszą odsłonę Marvel vs Capcom przyszło nam czekać ładnych parę lat. Czy powrót marki można uznać za udany?

Aleksander Mazanek
Aleksander Mazanek

Ocena końcowa

6/10


Fabuła

7/10

Gra wieloosobowa

5/10

Grywalność

7/10

Oprawa

5/10

Seria Marvel vs Capcom Infinite ciągnie się z nami już od przeszło 2o lat. Pamiętam, jak sam pod koniec lat 90. zagrywałem się na PlayStation w protoplastę, czyli X-Men vs Street Fighter. Połączenie tych dwóch światów było czymś nowym, świeżym, zaś możliwość skopania Ryu zadka jako Wolverine dawała masę satysfakcji. Przez lata seria ewoluowała, dodawano nowe postacie i uniwersa z obu marek, aż w końcu, po 5 latach przerwy, otrzymaliśmy najnowszą odsłonę. Szkoda tylko, że właściwie każda zmiana, jaką przez ten czas dokonano, wyszła produkcji na złe.

Długo starałem się znaleźć jakiś większy pozytyw w tym tytule i jedyne, co mi przychodzi do głowy, to fabuła. Historia wojny połączonego uniwersum Domu Pomysłów i Capcomu z Ultronem-Sigmą jest dokładnie tym, czego można spodziewać się po twórcach. Nie pozbawiono jej wzlotów, upadków, zdrad i zawirowań fabularnych. Nie chcę zdradzać szczegółów, by nie zepsuć Wam zabawy, jest to opowieść warta poznania. Jednak tutaj pojawia się również pierwszy zgrzyt. Mianowicie opowieść jest mocno pospieszona. Na dzień dobry trafiamy w środek już trwającego konfliktu i dopiero z czasem poznajemy jego kulisy. A w momencie, gdy już w pełni zrozumiemy, o co tu chodzi to... Następuje koniec gry. Cały tryb fabularny to od dwóch do trzech godzin. Delikatnie mówiąc, trochę za mało.

Fabuła

7 /10

Gra wieloosobowa nie wygląda lepiej. Jest mało trybów, mało zawodników (nie ma nawet niektórych z kampanii - będą dostępni jako płatne, i to sporo, DLC), dodatkowo wcale nie tak łatwo znaleźć kogoś do wspólnej gry, a jak się już to stanie, to nie raz i nie dwa zdarzy się, że połączenie zostanie zerwane. Problem z liczbą trybów tyczy się również, a raczej przede wszystkim, gry dla jednego gracza. Jeżeli ktoś skończył kampanię, a nie uśmiecha mu się gra online, to tak naprawdę właściwie nie ma, co robić.

Gra wieloosobowa

5 /10

Wielka szkoda, że wspomniane maksymalne trzy godziny na przejście kampanii to czas, jaki nad produkcją spędzą tylko najbardziej niedzielni gracze. Tu pojawia się kolejny problem Marvel vs Capcom Infinite: gra jest po prostu za łatwa. Może brzmi to durnie, ale przypomnijcie sobie wszystkie te partie Street Fightera, skomplikowane ciosy i sekwencje. Mechanikę, którą poprzednie odsłony Marvel vs Capcom tak dobrze zaimplementowały, sprawiając że, gry wyciskały z nas siódme poty. Pamiętacie? To teraz wywalcie te wspomnienia za okno, bo najnowsza część to spacer w parku, za rączkę z wielkim i muskularnym gościem który zrobi dla Was wszystko. Nawet ataki dystansowe i specjalnie zwykle nie wymagają nic więcej niż wciśnięcie jednego przycisku. Ja rozumiem chęć dotarcia do nowego odbiorcy, ale problem jest taki, że ten stary nie znajdzie tu raczej wyzwania, nawet na najwyższym poziomie trudności.

Grywalność

7 /10

Nawet oprawa graficzna pozostawia sporo do życzenia. Przesiadka na Unreal Engine była gigantycznym błędem ze strony twórców i ośmielę się stwierdzić, że poprzednia część, wydana jeszcze na konsole starej generacji, wyglądała po prostu lepiej. Jedyną rzeczą do której nie mogę się przyczepić to dźwięki i muzyka. Te zostały wykonane naprawdę dobrze, jednak nie wystarczy to, żeby uratować całą produkcję.

Oprawa

5 /10

Podsumowując, Marvel vs Capcom Infinite to gra słaba, niedokończona, ze zmarnowanym potencjałem, nudna i zrobiona dla wyraźnego skoku na kasę. Gdyby nie przyzwoita historia, oprawa dźwiękowa i niektórzy bohaterowie, ocena byłaby znacznie niższa.

PLUSY
+ niezła, choć krótka fabuła,
+ niektórzy bohaterowie,
+ oprawa dźwiękowa,

MINUSY:
– w zasadzie wszystko inne.

 

Źródło: fot: Capcom

Marvel vs Capcom Infinite

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV