Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Ocena recenzenta:
6/10

Sposób na morderstwo: sezon 5, odcinek 11 – recenzja

Kolejny odcinek pokazuje, jak bardzo sezon 5B jest nierówny. Odcinki skaczą jakościowo i tym razem nieco trudniej śledzić i tak już zagmatwane wątki serialu.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Przede wszystkim za dużo się dzieje i to na różnych frontach. To, co wydawało się jasne i logiczne w poprzednim odcinku, teraz już takie łatwe nie jest. Na pierwszy rzut oka wysuwa się Nate, który nie słucha Annalise i mimo wszystko dąży do tego, by odkryć, kto naprawdę zlecił morderstwo jego ojca, i przy okazji wywinąć się z własnego przestępstwa. I mimo że przez cały czas chodzi, szuka, dopytuje, prosi, odpowiada na pytania i miga się od odpowiedzialności, to i tak na koniec odcinka jego odkrycie wcale nie jest tak szokujące, jak być powinno. Jako widz jestem zmęczona jego zagrywkami, tym bardziej, że sposób, w jaki mi się je podaje, jest zagmatwany. Niby jest w tym większy plan, by cała odpowiedzialność spadła na panią gubernator, niby w niektórych sprawach Nate ma nawet rację, ale łatwo można stracić zainteresowanie tym wątkiem. Za dużo było zapychającego sceny zbędnego gadania niż właściwego przekazywania informacji. Z drugiej strony te sceny dialogów też nie należały do najbardziej emocjonujących, więc dla widza nie pozostało za wiele, by zaangażować się w ten wątek.

O wiele więcej uwagi przyciąga postać Bonnie, która popada w depresję po śmierci Millera. Zaczyna wątpić, czy to on jest odpowiedzialny za morderstwo Nate’a seniora i coraz bardziej dociera do niej, że Miller mógł być tym jedynym mężczyzną, z którym mogłaby ułożyć sobie życie. Jest to bardzo ciekawy popis aktorski, a także bardzo istotny element całego serialu. Równie emocjonująco, ale jednocześnie bardziej irytująco wypada Laurel, która dostaje swoistego rodzaju histerii na myśl o tym, że jej mały synek był świadkiem morderstwa. Tym razem to ona przejęła rolę wiecznie panikującego i rozhisteryzowanego studenta, która dotychczas należała do Connora. Cała Piątka Keating stanowi jedynie tło dla innych bohaterów, wobec czego nie do końca mają coś ciekawego do zaprezentowania. Ich wątki są raczej sporadyczne i niewiele wnoszą do całego odcinka. Michaela w dalszym ciągu stoi w ciekawej relacji wobec Tegan, która swoją drogą zaczyna węszyć na własną rękę. Będzie to kolejny atak na Annalise i być może będzie jednym z głównych zwrotów fabularnych pod koniec sezonu.

Annalise, która i tak ma dużo roboty, będzie miała jej jeszcze więcej, bo Gabriel został zatrzymany jako podejrzany w sprawie zniknięcia Millera. Jest to ciekawy punkt zwrotny, zostawiający kilka możliwości rozwoju serialu. Mimo wszystko można trochę żałować Gabriela w jego sytuacji. Biorąc pod uwagę, że Annalise ma kilka innych osób pod opieką, to z Gabrielem może być po prostu różnie. Annalise i jej studenci, a także Frank i Bonnie kroczą po bardzo kruchym lodzie, gdzie byle jedno niewłaściwe zeznanie pociągnie ich wszystkich na dno. Dlatego tym bardziej jestem ciekawa, co zrobi Annalise i czy zdecyduje się pomóc Gabrielowi, a może zrobi z niego kozła ofiarnego? Czas pokaże.

Serial nie rozpieszcza nas innymi, typowo adwokackimi wątkami. Niby coś tam ruszyło w sprawie Emmeta Crawforda, ale w gruncie rzeczy był to tak marginalny wątek, że oglądało się go bez większego zaangażowania. Mam wrażenie, że jest to fabularny zapychacz, by wypełnić po prostu czas przeznaczony na odcinek.

Po poprzednim, bardzo dobrym odcinku serialu Sposób na morderstwo ten epizod wydaje się być po prostu wyblakły. A szkoda, moje nadzieje wzrosły i zdecydowanie czuję teraz niedosyt.

Źródło: zdjęcie główne: Gilles Mingasson/ABC
 

 

Sposób na morderstwo

Najlepsze z 24h

Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Piotr Piskozub
-

Spider-Man: Daleko od domu – kostiumy…

Do sieci trafiły zdjęcia figurek kolekcjonerskich i zabawek z serii Funko POP, które promują film…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]