Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Ocena recenzenta:
7/10

Zabójcza broń: sezon 3, odcinek 10 – recenzja

Zabójcza broń stara się, jak może, by dawać widzom przyjemną rozrywkę. Powrót Leo Getza to zawsze gwarancja spełnienia tej obietnicy.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Zabójcza broń dalej kontynuuje wątek życia uczuciowego Cole’a. Jego sny związane z byłą żoną, przypadkowe spotkanie z nią w sklepie z sukniami ślubnymi… to jest trochę smutne, bo wiemy, że bohater zmienił się, chce i stara się, a życie daje mu kopa. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby koniec końców wszystko potoczyło się po myśli postaci. Jego niechęć do nowych związków oraz sam sen może sugerować, że tak łatwo się nie podda.

Jednocześnie padają wyraźnie przesłanki na temat nowego obiektu uczuć Cole’a. Jego relacja z panią prokurator od samego początku była burzliwa, ale zarazem przesympatyczna i w jakimś stopniu intrygująca. Przypomina mi ona związek Riggsa z jego dziewczyną w poprzednim sezonie, ponieważ wywołuje takie same odczucia. To para skonstruowana w taki sposób, że im się kibicuje i chciałoby się, by oboje mieli szczęśliwe zakończenie. Udaje się to dobrze poprowadzić dzięki wrzuceniu ich we wspólne śledztwo i powiązaniu kwestią przyjaciółki pani prokurator. Jest w tym potencjał na wiele. Na razie solidnie wykorzystywany.

Leo Getz powraca i jest zabawnie. Ta postać w serialu ma swój urok, dziwność i może się podobać. Napisanie dla niego wątku o większej wadze fabularnej, a nie tylko humorystycznej, okazuje się strzałem w dziesiątkę. Możemy obserwować wymarzoną przez wielu jego współpracę z Trish oraz zaskakujące, dobre powiązanie tego ze śledztwem Rogera i Cole’a. To stanowi o sile tego odcinka, bo pokazuje przemyślaną fabułę, która dobrze się komponuje wraz z kolejnymi minutami. To taki dobry poziom Zabójczej broni, bo nie brak tu scen dramatycznych (zagrożenie życia Trish), komediowych (Leo) oraz akcji z udziałem bohaterów. Taka jest rozrywkowa siła tego serialu i ten wątek jedynie to potwierdza.

Zabójcza broń nadal bawi. O dziwo bardziej mnie interesuje wątek Cole’a i to, jak jest prowadzony, niż czasem irytujący Roger, który często ma zachowania dość męczące i bez większego pomysłu. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal jest solidnie.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Zabójcza broń

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

Michał Kujawiński
Plotka
-

Avatar – czwarta i piąta część…

Avatar Jamesa Camerona doczeka się na pewno 2 i 3 odsłony, ale na razie nie…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Nowi mutanci – kolejne opóźnienie? Film…

Premiera filmu Mroczna Phoenix nie jest zagrożona. Inaczej sprawa wygląda z inną produkcją studia Fox,…

Michał Kujawiński
-

Batman Przyszłości z Michaelem Keatonem zarobiłby…

Kevin Smith ponownie podjął temat filmu opartego o komiksy i serial animowany Batman Przyszłości. Stwierdził…

Michał Kujawiński
-

Leslie Jones ostro o kontynuacji Pogromców…

Pogromcy duchów powrócą. Widzieliśmy już pierwszy teaser i choć nie wiele jeszcze wiadomo o kontynuacji,…

Michał Kujawiński
-

Punisher – Jeph Loeb otwarty na…

Jeph Loeb odpowiedzialny za seriale Marvela zdradził, że bardzo liczy na 3. sezon Punishera. Decyzja…

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]