Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Ocena recenzenta:
7/10

Zabójcza broń: sezon 3, odcinek 10 – recenzja

Zabójcza broń stara się, jak może, by dawać widzom przyjemną rozrywkę. Powrót Leo Getza to zawsze gwarancja spełnienia tej obietnicy.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Zabójcza broń dalej kontynuuje wątek życia uczuciowego Cole’a. Jego sny związane z byłą żoną, przypadkowe spotkanie z nią w sklepie z sukniami ślubnymi… to jest trochę smutne, bo wiemy, że bohater zmienił się, chce i stara się, a życie daje mu kopa. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby koniec końców wszystko potoczyło się po myśli postaci. Jego niechęć do nowych związków oraz sam sen może sugerować, że tak łatwo się nie podda.

Jednocześnie padają wyraźnie przesłanki na temat nowego obiektu uczuć Cole’a. Jego relacja z panią prokurator od samego początku była burzliwa, ale zarazem przesympatyczna i w jakimś stopniu intrygująca. Przypomina mi ona związek Riggsa z jego dziewczyną w poprzednim sezonie, ponieważ wywołuje takie same odczucia. To para skonstruowana w taki sposób, że im się kibicuje i chciałoby się, by oboje mieli szczęśliwe zakończenie. Udaje się to dobrze poprowadzić dzięki wrzuceniu ich we wspólne śledztwo i powiązaniu kwestią przyjaciółki pani prokurator. Jest w tym potencjał na wiele. Na razie solidnie wykorzystywany.

Leo Getz powraca i jest zabawnie. Ta postać w serialu ma swój urok, dziwność i może się podobać. Napisanie dla niego wątku o większej wadze fabularnej, a nie tylko humorystycznej, okazuje się strzałem w dziesiątkę. Możemy obserwować wymarzoną przez wielu jego współpracę z Trish oraz zaskakujące, dobre powiązanie tego ze śledztwem Rogera i Cole’a. To stanowi o sile tego odcinka, bo pokazuje przemyślaną fabułę, która dobrze się komponuje wraz z kolejnymi minutami. To taki dobry poziom Zabójczej broni, bo nie brak tu scen dramatycznych (zagrożenie życia Trish), komediowych (Leo) oraz akcji z udziałem bohaterów. Taka jest rozrywkowa siła tego serialu i ten wątek jedynie to potwierdza.

Zabójcza broń nadal bawi. O dziwo bardziej mnie interesuje wątek Cole’a i to, jak jest prowadzony, niż czasem irytujący Roger, który często ma zachowania dość męczące i bez większego pomysłu. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal jest solidnie.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Zabójcza broń

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – poster zdradza…

Avengers: Koniec gry startuje z poważną promocją filmu. Do sieci trafił nowy plakat oraz kolejny…

Michalina Reda
-

Gra o tron – kto zginie…

Gra o tron powróci już w przyszłym miesiącu, a w sieci pojawiły się przewidywania mówiące…

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Michał Kujawiński
-

Kanał YouTube z Blok Ekipą został…

Kanał SPInkafilmstudio został zamknięty w serwisie YouTube. Czy powodem było udostępnienie serialu Egzorcysta?

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów niczym Obcy…

Wygasło embargo na relacje z planu filmu Godzilla 2: Król potworów. Z różnych wywiadów poznajemy…

Michalina Reda
-

Nie z tego świata – koniec…

Nie z tego świata kończy swoją wieloletnią przygodę na antenie The CW. Właśnie ogłoszono, że…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.