Avengers: Endgame - zagadek w MCU ciąg dalszy. Podróż Capa w czasie i powroty postaci

Nadzorujący MCU Kevin Feige zabrał głos na temat Avengers: Endgame, odnosząc się do podróży Kapitana Ameryki w czasie i powrotu wymazanych postaci.

Nadzorujący MCU Kevin Feige zabrał głos na temat Avengers: Endgame, odnosząc się do podróży Kapitana Ameryki w czasie i powrotu wymazanych postaci.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Po premierze Avengers: Endgame zarówno reżyserzy, jak i scenarzyści produkcji zabierali głos na temat tego, co Kapitan Ameryka robił w trakcie podróży w czasie, w ramach której zwracał on Kamienie Nieskończoności na swoje miejsce. Wygląda na to, że rozwikłanie tej zagadki MCU jest jednak bardziej złożone, co w jednym z ostatnich wywiadów zasugerował  prezes Marvel Studios, Kevin Feige:

To jest dobre pytanie, ale na inny moment... Kto to już powiedział? Maz Kanata w Przebudzeniu Mocy, odnosząc się do kwestii miecza świetlnego Luke'a Skywalkera. Od kiedy tylko usłyszałem to zdanie, stwierdziłem, że sam będę używał go naprawdę wiele razy. 

Wypowiedź producenta wywołała lawinę komentarzy - niektórzy internauci wychodzą z założenia, że przynajmniej część tajemnic związanych z podróżami Capa rozwikła serial The Falcon and the Winter Soldier

Feige odniósł się również do poruszanej już m.in. przez Jona Wattsa kwestii związanej z tym, czy wymazane w trakcie pstryknięcia postacie, które znajdowały się np. w lecących samolotach, wracają na to samo miejsce po ich przywróceniu w ramach Blipu:

Gdy ludzie w czasie wymazania znajdowali się w samolotach, nie powracają jakieś 11 km nad ziemią. Nie spadają, by zaraz później umrzeć, ponieważ inteligentny Hulk jest inteligentny i kiedy pstryka... Możesz sobie zażyczyć, czego tylko chcesz, i życzysz sobie, by każdy wrócił bezpiecznie. Zrobione. 

Od dziś Avengers: Koniec gry jest dostępny w USA w wersjach Blu-ray i DVD. 

null

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: Marvel/Animated Times

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV