Repertuar kin Nowość Program TV

Batman – Alex Kurtzman miał plany na film, zanim swoje pokazał Nolan

Alex Kurtzman obecnie tworzy telewizyjne uniwersum Star Treka. W nowym wywiadzie jednak porusza kwestie klapy filmu Mumia oraz wspomina czas, gdy walczył o stworzenie rebootu Batmana.

Batman miał powrócić w nowym filmie po porażce Batmana i Robina z 1997 roku. Zanim Christopher Nolan ostatecznie dostał tę posadę i zrobił Batman - PoczątekAlex Kurtzman wraz ze swoim ówczesnym współpracownikiem Roberto Orcim prezentowali swoją wizję na reboot serii.

Kurtzman wspomina, że planowali swoją wizję przez jakieś trzy lub cztery tygodnie. Gdy poszli na spotkanie z Warner Bros., nie zdawali sobie sprawy, że producenci chcą mroczniejszy klimat, jaki później zaprezentował Nolan. Okazało się, że nikt im nie powiedział o tych oczekiwaniach, więc gdy w połowie zadano im pytanie na ten temat, od razu podziękowali producentom za ich czas. Nie zdradził jednak szczegółów swojego pomysłu na historię Mrocznego Rycerza.

Został też zapytany o film Mumia, którego był reżyserem i scenarzystą. To widowisko okazało się artystyczną i komercyjną klapą, przynosząc studiu straty finansowe. Kurtzman przyznaje, że Mumia nie była tym, co chciał stworzyć.

– Nie jestem już związany z Dark Universe i nie mam pojęcia, co się z tym dzieje. Patrzę na tę sytuacją z perspektywy czasu i to, co wówczas było bardzo bolesne, ostatecznie było dla mnie błogosławieństwem. Nauczyłem się, że muszę ufać swojemu instynktowi. Jeśli nie mogę w pełni tego zrobić, nie sądzę, abym mógł odnieść sukces. Te filmy są piękne, ponieważ potwory są zniszczonymi postaciami i widzimy w nich nasze odbicie. Mam nadzieję, że takie filmy będą o nich robić. Chcę to zobaczyć.

-
-

Nie wiadomo jednak, czy tzw. Dark Universe, czyli uniwersum potworów jak mumia, Drakula czy potwór Frankensteina w ogóle powstanie. Producenci podchodzili do tematu dwukrotnie i nie byli w stanie z powodzeniem rozpocząć uniwersum. W planach jest kilka tytułów, ale na tę chwilę nie wiadomo, jaka jest wizja na Dark Universe.

Kurtzman obecnie pracuje nad uniwersum Star Treka na czele z serialem Star Trek: Discovery

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Thanos jako kobieta? Zobacz świetny cosplay

Thanos to potężny złoczyńca MCU, z którym ponownie zmierzą się superbohaterowie. Jedna z fanek zaproponowała…

Michalina Reda
-

Shazam! – Zachary Levi bronił Kapitan…

Kiedy Kapitan Marvel była atakowana przez trolli internetowych, Zachary Levi, odtwórca roli Shazama, stanął w…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.