Batman – Alex Kurtzman miał plany na film, zanim swoje pokazał Nolan

Alex Kurtzman obecnie tworzy telewizyjne uniwersum Star Treka. W nowym wywiadzie jednak porusza kwestie klapy filmu Mumia oraz wspomina czas, gdy walczył o stworzenie rebootu Batmana.

Alex Kurtzman obecnie tworzy telewizyjne uniwersum Star Treka. W nowym wywiadzie jednak porusza kwestie klapy filmu Mumia oraz wspomina czas, gdy walczył o stworzenie rebootu Batmana.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  Alex Kurtzman 

Batman miał powrócić w nowym filmie po porażce Batman Begins z 1997 roku. Zanim Christopher Nolan ostatecznie dostał tę posadę i zrobił Batman BeginsAlex Kurtzman wraz ze swoim ówczesnym współpracownikiem Roberto Orci prezentowali swoją wizję na reboot serii.

Kurtzman wspomina, że planowali swoją wizję przez jakieś trzy lub cztery tygodnie. Gdy poszli na spotkanie z Warner Bros., nie zdawali sobie sprawy, że producenci chcą mroczniejszy klimat, jaki później zaprezentował Nolan. Okazało się, że nikt im nie powiedział o tych oczekiwaniach, więc gdy w połowie zadano im pytanie na ten temat, od razu podziękowali producentom za ich czas. Nie zdradził jednak szczegółów swojego pomysłu na historię Mrocznego Rycerza.

Został też zapytany o film The Mummy, którego był reżyserem i scenarzystą. To widowisko okazało się artystyczną i komercyjną klapą, przynosząc studiu straty finansowe. Kurtzman przyznaje, że Mumia nie była tym, co chciał stworzyć.

- Nie jestem już związany z Dark Universe i nie mam pojęcia, co się z tym dzieje. Patrzę na tę sytuacją z perspektywy czasu i to, co wówczas było bardzo bolesne, ostatecznie było dla mnie błogosławieństwem. Nauczyłem się, że muszę ufać swojemu instynktowi. Jeśli nie mogę w pełni tego zrobić, nie sądzę, abym mógł odnieść sukces. Te filmy są piękne, ponieważ potwory są zniszczonymi postaciami i widzimy w nich nasze odbicie. Mam nadzieję, że takie filmy będą o nich robić. Chcę to zobaczyć.

Nie wiadomo jednak, czy tzw. Dark Universe, czyli uniwersum potworów jak mumia, Drakula czy potwór Frankensteina w ogóle powstanie. Producenci podchodzili do tematu dwukrotnie i nie byli w stanie z powodzeniem rozpocząć uniwersum. W planach jest kilka tytułów, ale na tę chwilę nie wiadomo, jaka jest wizja na Dark Universe.

Kurtzman obecnie pracuje nad uniwersum Star Treka na czele z serialem Star Trek: Discovery

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV