Repertuar kin Nowość Program TV

Benedict Cumberbatch zagrał dwie postacie w Doktor Strange. Zobacz kogo

Reżyser, Scott Derrickson ujawniają nowe zaskakujące informację o filmie Doktor Strange. Informacja zawiera spoilery.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

W ostatnim akcie Strange wyrusza do ciemnej sfery, gdzie spotyka postać doskonale znaną wielbicielom komiksów Marvela –  Dormammu, którego właśnie zagrał także Benedict Cumberbatch. Mamy do czynienia z ciekawą sytuacją, bo Cumberbatch wcielił się w superbohatera – Doktora Strange’a oraz… w jego największego wroga z komiksów. W napisach nie ma tej informacji, kto wciela się w Dormammu.

Scott Derrickson wyjawił, że Benedict Cumberbatch zagrał tę postać dzięki technologii motion capture oraz podłożył jej głos. Reżyser został zapytany, czy to zostało to zrobione w taki sposób, by otworzyć furtkę dla kontynuacji, gdzie zatrudniony zostałby bardziej znany aktor.

– Nie, nie, tak nie było. Wiedzieliśmy, że będzie całkowicie komputerowa postać, ale podczas prac Benedict wpadł na ten pomysł. Powiedział, „Co sądzisz, abym ja to zrobił?”, na co mu odpowiedziałem, że to przemyślę. To interesujący pomysł., bo uznałem, że ta istota nie porusza się przez Ciemną Sferę mając oczy, twarz czy buzie, bo po co? Przyjmuje taką formę, by nawiązać komunikację ze Strange’em – wyjaśnia reżyser.

Dormammu z komiksów Marvela
fot. Marvel

Czytaj także: Nasza recenzja Doktora Strange’a

Reżyser mówi, że im więcej o tym myślał, tym bardziej podobał mu się pomysł, by tę rolę zagrał właśnie Cumberbatch. Przyznaje, że to bardzo nietypowa decyzja.

– Nikt lepiej nie rozumiał Dormammu od Benedicta. Poza tym napisałem tę rolę w scenariusz w stylu rozdmuchanego Strange’a. Jest on czymś w rodzaju oszalałego ego. Jest kosmiczny zdobywcą, gdzie dosłownie wszystko w multiwersum dotyczy właśnie jego osoby. Jest coś interesującego w konfrontacji tego małego faceta, który ma moc władania czasem, z tym potwornym zdobywcą. Coś w tym dobrze działało. Nie sądziłem, że ktoś lepiej zagrałby interakcję z Benedictem niż on sam – mówi.

Premiera filmu w Polsce już dziś.

Źródło: IGN.com / zdjęcie główne: Marvel

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

Piotr Piskozub
-

Niezrealizowane filmy o herosach – jedne…

Wiedzieliście, że Bob Hoskins mógł wcielić się w Wolverine'a? Poznajcie najciekawsze projekty superbohaterskie, które nie…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – to nie Szatan…

W sieci pojawiły się nowe materiały z kolejnej odsłony MCU, filmu Kapitan Marvel - na…

Adam Siennica
-

Złote Maliny 2019: Nominacje. Oto najgorsze…

Złote Maliny 2019 to nagroda dla najgorszych filmów 2018 roku. Ogłoszono nominacje.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Dawid Muszyński
-

Glass – recenzja filmu

Przy okazji premiery Split M. Night Shyamalan zaskoczył nas informacją, że buduje swoje uniwersum superbohaterów.…

Ocena recenzenta:
5

Co o tym sądzisz?