Cieplarnia: klasyka SF powróci do księgarń

Cieplarnia to klasyczna powieść Briana W. Aldissa zaliczana do gatunku science fiction. Już niedługo ukaże się jej nowe wydanie w Polsce.

Cieplarnia to klasyczna powieść Briana W. Aldissa zaliczana do gatunku science fiction. Już niedługo ukaże się jej nowe wydanie w Polsce.

Cieplarnia wydana po raz pierwszy 1961 roku to klasyczna powieść science fiction brytyjskiego pisarza Briana W. Aldissa. Autor przedstawia w niej świat odległej przyszłości, po zmianach klimatycznych i załamaniu się naszej cywilizacji. Nasi odlegli potomkowie żyją w olbrzymiej, porastającej Ziemię dżungli i prowadzą egzystencję zupełnie inną, niż jest nam znana.

Cieplarnia ukaże się 22 października nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Powieść Aldissa zostanie wydana w ramach serii Wehikuł Czasu, w której ukazuje się klasyka science fiction. Do tej pory ukazały się w niej m.in. inna powieść Brytyjczyka pt. Non Stop, a także chociażby Aleja potępienia Rogera Zelaznego, Kwiaty dla Algernona Daniela Keyesa czy Hiob. Komedia sprawiedliwości Roberta A. Heinleina.

Poniżej prezentujemy okładkę i opis Cieplarni:

Cieplarnia - okładkaŹródło: Rebis

Ponura, lecz hipnotyzująca wizja przyszłości naszej planety – jedna z najlepszych w całej fantastyce!Ziemię, tkwiącą nieruchomo pod palącym światłem umierającego powoli Słońca, pokrywa nieprzebyta dżungla rozrośniętego do planetarnych rozmiarów figowca. Bezlitosną walkę z bogactwem agresywnych, zmutowanych roślinnych form życia przeżyły tylko nieliczne zwierzęta i zdegenerowany, coraz rzadziej występujący człowiek. Czy związek z myślącym grzybem pozwoli mu przetrwać?

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV