Przeczytaj w weekend

David Bradley z kluczową rolą w horrorze Guillermo del Toro

Uznany brytyjski aktor dostaje jedną z ważniejszych ról w serialu stacji FX pod tytułem The Strain.

Uznany brytyjski aktor dostaje jedną z ważniejszych ról w serialu stacji FX pod tytułem The Strain.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  casting 

Aktora znamy z ról w takich serialach jak Gra o tron, Doctor Who, Broadchurch oraz The Tudors. Miał także istotną rolę w filmach z serii "Harry Potter". Bradley ma zagrać profesora Abrahama Setrakiana. Jest on człowiekiem, który przeżył holokaust i po II wojnie światowej wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie prowadzi lombard. Gdy wybucha epidemia, jest on jedyną osobą, która ma odpowiedzi, jeśli ktoś będzie go słuchać. Pierwotnie tę rolę miał John Hurt.

Projekt oparty jest na książce autorstwa Chucka Hogana i Guillermo del Toro.  W obsadzie: Corey Stoll, Mia Maestro, Sean Astin, Kevin Durand, Natalie Brown, Jonathan Hyde, Richard Sammel, Robert Maillet, Jack Kesy, Ben Hyland i Miguel Gomez. Prowadzącym produkcję będzie Carlton Cuse, a pomagać mu będzie poza del Toro również Chuck Hogan.

[info] Akcja książki i tym samym fabuła serialu rozpoczyna się od tajemniczego lądowania samolotu na środku autostrady. Nie można wywołać pilotów, maszyna stoi wyłączona. Gdy w końcu ekipa ratunkowa dociera do środka, odkrywają, że wszyscy nie żyją. Nie ma żadnych śladów przyczyn. Ephraim Goodweather (w tej roli Corey Stoll) i jego ekipa z centrum kontroli chorób zakaźnych muszą działać szybko i ustalić powody zdarzenia, zanim wybuchnie panika. Najpierw odkrywają, że czwórka ofiar wciąż żyje, ale to jedyne dobre wieści. Kiedy z kostnicy znika dwieście ciał, sprawy gwałtownie się pogarszają. Niebawem Eph i jego towarzysze odkrywają, że muszą toczyć bój nie tylko o uratowanie bliskich, ale o całe miasto. Pradawne zagrożenie ludzkości powróciło. [/info]

Pierwszy sezon składał się będzie z 13. odcinków. Premiera na kanale FX odbędzie się w lipcu 2014 roku.

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV