Devil May Cry 5 – cenzura wkradła się do zachodniej wersji gry

I to nie wszędzie, bo tylko do wydania na konsoli PlayStation 4. Cenzura w Devil May Cry 5 nie jest jednak jakoś mocno zauważalna.

I to nie wszędzie, bo tylko do wydania na konsoli PlayStation 4. Cenzura w Devil May Cry 5 nie jest jednak jakoś mocno zauważalna.

Michał Czubak

Michał Czubak

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Na zachodnim rynku dostępna jest ocenzurowana wersja gry Devil May Cry 5, w którą - co dziwne - mogą zagrać tylko posiadacze konsoli PlayStation 4. Na pozostałych sprzętach, także w tym samym regionie, produkt nie został dotknięty przez cenzurę. Nie wiadomo dlaczego to spotkało tylko wersję na konsole Sony. Wiemy jednak, która scena została zmieniona.

Poniższy tekst oraz wideo zawierają spoilery.

Cenzura dotknęła pośladków jednej z postaci, którą Dante ratuje w grze. W jednej ze scen widzimy Trish, postać, którą fani serii doskonale pamiętają. Jest ona kompletnie naga. Animacje są tak ułożone, że w zasadzie nie pokazują niczego, poza jedną sceną - możemy w niej od tyłu zobaczyć postać Trish, a tym samym jej pośladki. Właśnie te pośladki zostały ocenzurowane w zachodnim wydaniu gry na PlayStation 4.

Poniżej macie materiał wideo pokazujący porównanie sceny z japońskiego wydania z tym, co zostało wydane na zachodnim rynku na konsoli Sony.

Źródło: vg247.com / fot. Capcom

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV