Disney+ - data premiery platformy w Europie Zachodniej. Nie w 2019 roku

Disney+ w Polsce? Na razie data premiery platformy w naszym kraju nie jest znana. Ustalenie startu w Europie może dać nam pojęcie, kiedy w Polsce może pojawić się Disney+.

Disney+ w Polsce? Na razie data premiery platformy w naszym kraju nie jest znana. Ustalenie startu w Europie może dać nam pojęcie, kiedy w Polsce może pojawić się Disney+.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  Disney 

Disney+ dopiero w 2020 roku. Poza kilkoma krajami, które zostały wcześniej ogłoszone na 12 listopada 2019 roku, reszta świata musi czekać. 

Szef Disneya Bob Iger ogłosił, że 31 marca 2020 roku platforma Disney+ trafi do następujących krajów: Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Niemcy oraz Włochy. Na starcie w tych krajach w platformie będzie można znaleźć ponad 500 filmów oraz 7500 odcinków seriali. Według Igera ta liczba ma zwiększyć się do 620 i 10 000 do 2025 roku. Podkreślono jednak, że szczegóły bibliotek danych krajów będą dopracowywane indywidualnie z uwagi na różne sytuacje z wcześniej sprzedawanymi prawami do emisji.

Kiedy w Polsce? Na razie nie wiadomo, ponieważ poza zapowiedzią ogłoszenia kolejnych krajów wkrótce, nie wyjawiono żadnych informacji. Na podobne szczegóły wciąż czekają kraje Azjatyckie oraz Ameryki Łacińskiej. Być może 31 marca jest wciąż możliwy dla naszego kraju, skoro jest to start w części Europy.

Disney podpisał umowę z Amazonem oraz Samsungiem, aby aplikacja Disney+ była dostępna na ich urządzeniach oraz telewizorach. Apka ma być również dostępna w sklepach Google'a, Apple'a, Microsoftu oraz Roku. 

Iger dodał także, że produkcje dla dorosłych stacji FX oraz studia Fox Searchlight będą dystrybuowane w USA na platformie Hulu. Dodał również, że do końca piątego roku od startu Disney+ na platformie zobaczymy ponad 60 oryginalnych filmów, seriali i programów specjalnie rocznie.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV