Duże zmiany w Marvelu. Kevin Feige będzie odpowiedzialny nie tylko za filmy

Jak podaje portal Deadline, Kevin Feige awansował na stanowisko szefa kreatywnego w Marvelu. Będzie odpowiedzialny już nie tylko za filmy.

Jak podaje portal Deadline, Kevin Feige awansował na stanowisko szefa kreatywnego w Marvelu. Będzie odpowiedzialny już nie tylko za filmy.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Duża zmiana nastąpiła w strukturach Marvela. Prezes Marvel Studios, Kevin Feige otrzymał awans na stanowisko szefa kreatywnego Marvela. Oznacza to, że nie będzie odpowiedzialny tylko za Marvel Studios, ale także za Marvel Television oraz Marvel Family Entertainment.

Marvel składa się z wielu działów, które odpowiedzialne są za poszczególne segmenty rozrywki. Teraz nadzór nad komiksami, filmami i serialami, sprawował będzie Kevin Feige, który do tej pory z sukcesami tworzył Kinowe Uniwersum Marvela. Warto jednak podkreślić, że wciąż pozostaje na stanowisku prezesa Marvel Studios.

Według informacji portalu Deadline, Marvel Television i Marvel Family Entertainment działać będą teraz pod szyldem Marvel Studios. Feige nadal będzie podlegał Walt Disney Studios i Alanowi Hornowi oraz Alanowi Bergmanowi. Prezesem Marvel Entertainment pozostanie Dan Buckley, który będzie nadzorował prace kreatywną i redakcyjną wydawnictwa, ale będzie podlegał Feige. Kontynuował będzie też prace w obszarze sprzedaży, licencji i gier, podlegając w tych materiach Ike Perlmutterowi. Variety podaje, że osoba blisko sytuacji przekonuje, że nie podjęto jeszcze żadnych działań w kontekście wcześniej ustalonych projektów przez wymienione działy Marvela. Feige i jego zespół mają na razie ocenić wszystkie projekty i dopiero podjąć decyzje o ich przyszłości.

Źródło: deadline.com/zdjęcie główneL Fot. JOE TORENO VARIETY

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV