Egmont wstępnie zapowiada się na 2017 rok. Jest Ms. Marvel i Hawkeye

Tomasz Kołodziejczak z Egmontu przybliżył wstępne plany komiksowych premier na 2017 rok. Wśród zapowiedzi znalazły się głośne tytuły ze stajni Marvela i DC Comics.

Tomasz Kołodziejczak z Egmontu przybliżył wstępne plany komiksowych premier na 2017 rok. Wśród zapowiedzi znalazły się głośne tytuły ze stajni Marvela i DC Comics.

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka

Tomasz Kołodziejczak od razu zaznaczył, że - z różnych przyczyn - nie może zdradzić wszystkich planów. Niemniej i tak dostarczył sporej dawki informacji o planowanych przez Egmont komiksach. Udostępnił także fragmenty prezentacji, którą wygłaszał na MFKiG w Łodzi. Na slajdach można zobaczyć zarówno komiksy zapowiedziane na końcówkę tego roku (komplet listopadowych premier można obejrzeć tutaj) - w tym reedycję Civil War - jak i tytuły, które planowane są na pierwszą połowę 2017 roku.

Wydawnictwo nie planuje nowych serii w ramach Nowego DC Comics - chcą doprowadzić istniejące serie do końca (i być może wydać niektóre albumy "przejściowe"), by przygotować pole pod Rebirth, które zacznie się ukazywać w Polsce najprawdopodobniej na jesieni 2017 roku. Planowane jest wydawanie jednego, dwóch komiksów z NDC miesięcznie. Natomiast jeśli chodzi o serię Vertigo, to będą kończone rozpoczęte serie, a także w pierwszej połowie 2017 wydane zostanie Top 10 Moore'a. Nowe tomy DC Deluxe będą się ukazywały w dwumiesięcznych odstępach.

Mniej szczegółów zostało podanych odnośnie planowanych komiksów Marvela. Wiadomo, że w założeniach miesięcznie mają się ukazywać trzy tomy Marvel NOW! oraz jeden Marvel Classic. Będą to kontynuacje i nowe serie, a także samodzielne pozycje. Na udostępnionych przez Kołodziejczaka grafikach widoczne są m.in. komiksy Ms. Marvel, Hawkeye, Punisher czy Black Widow.

Ponadto kontynuowane będzie wydawanie Lucky Luke'a, Usagi Yojimbo i Tintina, ukaże się także album zerowy Blueberry'ego. Wydany zostanie także Hellboy w piekle #2, podobnie jak kolejne zachodnie Wiedźminy. Seria Star Wars Legendy będzie się ukazywała co 2 miesiące, z oferty nie zniknie także pismo Star Wars Komiks.

Egmont planuje również wydawanie nowych komiksów Marvano, a także wydanie pełnej edycji Corto Maltese. W ofercie wydawnictwa znajdzie się też m.in. seria Bone Jeffa Smitha.


Czarna Wdowa. Na zawsze czerwona - okładka

Od 12 października w księgarniach można znaleźć książkę Czarna Wdowa. Na zawsze czerwona.

Źródło: Aleja Komiksu / fot. Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV