Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Eleven Eleven – nowe doświadczenie VR od stacji Syfy

Firma NBCUniversal poinformowała, że stacja SyFy wyprodukuje Eleven Eleven, doświadczenie w wirtualnej rzeczywistości opracowane z myślą o platformie Sky VR.

Eleven Eleven ma być pomostem pomiędzy filmem a klasycznym doświadczeniem VR. To spektakl, który trzeba prześledzić na kilka sposobów, aby w pełni zrozumieć to, co dzieje się na ekranie. Możemy wcielić się  głównego bohatera i oglądać wszystkie wydarzenia z jego perspektywy. Możemy także przemierzać świat na własną rękę w trybie eksploracji, aby odnaleźć ukryte wątki fabularne. Możemy w końcu wcielić się w boga i śledzić miejsce akcji z lotu ptaka.

Tytuł tego dzieła odnosi się do długości spektaklu: historia rozgrywa się w czasie 11 minut i 11 sekund. Jednak łączny czas spędzony przy produkcji będzie znacznie dłuższy – aby odkryć wszystkie wątki, będziemy musieli spędzić z Eleven Eleven co najmniej 90 minut. Ciekawie zapowiada się także warstwa audio tego widowiska stworzona przez kalifornijską wytwórnię Bleeding Fingers Music, której jednym ze współzałożycieli jest sam Hans Zimmer. Jak poinformowali twórcy, ścieżka dźwiękowa ma zmieniać się dynamiczne w zależności od tego, z jakiej perspektywy oglądamy daną scenę.

Wprowadzając  Eleven Eleven odkrywamy nowy format science fiction, który łączy to co najlepsze w teatrze, grach oraz kinie, aby stworzyć unikalne doświadczenie dla wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Tworząc to oryginalne dzieło stacja SyFy mogła skupić się na opracowaniu formatu przeznaczonego wyłącznie dla VR i AR, aby na własnej skórze przekonać się, jak te immersyjne technologie mogą wynieść opowiadanie historii na wyższy poziom – powiedział Steve Patscheck, EVP Global Programming z NBCUniversal International Networks.

Za wizualną stronę widowiska odpowiada studio Digital Domain odpowiedzialne za stworzenie efektów wizualnych do takich filmów jak Księga Dżungli, Kapitan Marvel, Shazam! czy Avengers: Koniec gry. Scenariusz do Eleven Eleven napisał Lucas Taylor, a Keith Arem, reżyser serii Call of Duty, pomógł opracować sceny wykorzystujące technologię motion capture.

-
-

Doświadczenie będzie miało swoją światową premierę podczas festiwalu SXSW 2019 w ramach wydarzenia Virtual Cinema.

Źródło: hollywoodreporter.com / Zdjęcie: Vimeo, Promax

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – pokochaliście Skrulli z…

W MCU nastał nie tylko czas Kapitan Marvel, ale i Skrulli. Nowo wprowadzona rasa podbiła…

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – oficjalny opis…

Avengers: Koniec gry to wielka kulminacja, na którą czekają fani MCU. Opis fabuły został opublikowany…

Michalina Reda
-

Star Trek: Discovery – co dalej…

Star Trek: Discovery jest w trakcie emisji 2. sezonu, a przed nami premiera 10. odcinka.…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcia z filmu.…

Premiera nowego filmu Hellboy już za pasem, a w sieci pojawiają się kolejne materiały promocyjne.…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów marzec pełny atrakcji. Nowe seriale i filmy na marzec 2019…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.