Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Elon Musk wycofuje się z OpenAI w proteście przeciwko działaniom firmy

Elon Musk podjął decyzję o wycofaniu się z organizacji po ujawnieniu prac nad sztuczną inteligencją zdolną do fałszowania artykułów prasowych.

Postać Elona Muska znana jest dziś głównie z projektów SpaceX oraz Tesla, ale ten uzdolniony wizjoner fascynuje się także rozwojem sztucznej inteligencji. W 2015 roku we współpracy z Samem Altmanem powołał do życia firmę OpenAI, specjalizującą się w projektach wykorzystujących SI. Jej celem miało być opracowywanie algorytmów ułatwiających ludziom życie. W ostatnich miesiącach projekt rozwinął się w kierunku, którego Musk nie akceptuje. Zaowocowało to jego odejściem z OpenAI, o czym poinformował na swoim profilu twitterowym.

Powodem nieporozumienia okazał się ostatni eksperyment, o którym  poinformowali naukowcy z OpenAI. Jak się okazało, udało im się wykorzystać sztuczną inteligencję do generowania bardzo wiarygodnych fragmentów tekstu. System działał tak dobrze, że zrezygnowano z opublikowania w pełni funkcjonalnego i wyćwiczonego modelu sztucznej inteligencji w obawie, że ktoś mógłby wykorzystać oprogramowanie do szerzenia nieprawdziwych informacji.

Musk obawiał się, że dalsze prace nad takimi projektami o wątpliwej moralności mogą w przyszłości doprowadzić do powstania sztucznej inteligencji, która nie będzie służyć ludziom, lecz im zaszkodzi. Powodowany tymi obawami zadecydował, że najlepszym wyjściem będzie odcięcie się od OpenAI i rezygnacja z dalszego rozwoju projektu.

-
-

Jeśli system działał tak skutecznie, jak twierdzą jego twórcy, gdyby dostał się w niepowołane ręce, mógłby porządnie namieszać w sieci. Zwłaszcza jeśli ktoś wykorzystałby go w parze z takim oprogramowaniem jak to do generowania realistycznych ludzkich twarzy, o którym pisaliśmy ostatnio. Oba te narzędzia mogłyby posłużyć do stworzenia systemu masowej dystrybucji wiarygodnych fake newsów. Efekty działania takiego oprogramowania mogłyby być porażające.

Źródło: Futurism / Zdjęcie: Wikipedia

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – pokochaliście Skrulli z…

W MCU nastał nie tylko czas Kapitan Marvel, ale i Skrulli. Nowo wprowadzona rasa podbiła…

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – oficjalny opis…

Avengers: Koniec gry to wielka kulminacja, na którą czekają fani MCU. Opis fabuły został opublikowany…

Michalina Reda
-

Star Trek: Discovery – co dalej…

Star Trek: Discovery jest w trakcie emisji 2. sezonu, a przed nami premiera 10. odcinka.…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcia z filmu.…

Premiera nowego filmu Hellboy już za pasem, a w sieci pojawiają się kolejne materiały promocyjne.…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów marzec pełny atrakcji. Nowe seriale i filmy na marzec 2019…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.