Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Gogle Magic Leap trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafią gogle Magic Leap One, które pozwolą nam doświadczyć rzeczywistości mieszanej. Czym jest i co łączy ją z VR i AR?

Nie tylko wirtualna rzeczywistość walczy o uwagę graczy spragnionych nowych, wysoce immersyjnych doznań. W grze jest także rzeczywistość rozszerzona, czyli technologia nakładania cyfrowych obiektów na to, co widzimy nieuzbrojonym okiem oraz tzw. rzeczywistość mieszana (Mixer Reality). MR to coś pomiędzy AR i VR, technologia łącząca ze sobą obiekty fizyczne i wirtualne. Dzięki niej możemy umieścić trójwymiarowy model w konkretnym miejscu w naszym domu i obejrzeć go z każdej strony. Wprowadzenie sprzętu zdolnego do tak ścisłego integrowania rzeczywistości ze światem wirtualnym zapowiadało wiele firm, a jedna z nich wkrótce zrealizuje swoje obietnice.

Inżynierowie Magic Leap od miesięcy przechwalali się tym, jak rewolucyjne będą ich gogle MR. Niestety, dotychczas musieliśmy uwierzyć im na słowo, gdyż nikt nie mógł skorzystać z tego urządzenia. Wkrótce ma się to zmienić. Firma zapowiedziała, że Magic Leap One w wersji Creator Edition pojawią się na rynku jeszcze tego lata, a napędzi je układ Nvidia Tegra X2 szeroko wykorzystywany m.in. w branży mobilnej. To w zasadzie wszystkie informacje na temat parametrów technicznych urządzenia, na więcej szczegółów przyjdzie nam poczekać do oficjalnej premiery.

-
-

Nie oznacza to jednak, że nie wiemy nic o możliwościach Magic Leap One, o tym twórcy sprzętu wypowiadają się bardzo chętnie. Największą zaletą gogle będzie oczywiście możliwość umieszczenia w pełni trójwymiarowych obiektów przypisanych do konkretnego punktu w przestrzeni. Będziemy mogli np. postawić na biurku wirtualny kalendarz i obracać jego kartki, ustawiać wirtualne trofea na półkach czy zawieszać na ścianach wirtualne obrazy. Albo odpalić gry, rozgrywające się na stole w jadalni – wyobraź sobie kolejną część Total War: Warhammer, w której dowodzisz miniaturową armią krasnoludów próbujących odbić miskę z zupą bronioną przez wojowników chaosu walczących w imieniu Nurgle’a. Kusząca wizja, prawda?

Gogle będą w stanie śledzić położenie naszych dłoni i rozpoznawać gesty. Pozwoli to wchodzić w interakcję z wyświetlanymi obiektami bez użycia żadnych kontrolerów. Sprzęt wyposażono także w system śledzenia gałek ocznych, dzięki któremu Magic Leap będzie w stanie korygować sposób wyświetlania wirtualnych treści, aby te idealnie wtapiały się w otoczenie. Gogle pozwolą także dzielić się doświadczeniami z innymi użytkownikami – takie rozwiązanie umożliwi np. prowadzenie przedstawień w MR dla wielu odbiorców jednocześnie.

Największą niewiadomą jest oczywiście koszt urządzenia, choć pojawiło się kilka spekulacji na ten temat. Domniemana cena sprzętu waha się od 500 do 1000 dolarów, a twórcy przyznają, że zapłacimy za niego tyle, co za smartfony klasy premium. Pierwsi z Magic Leap skorzystają amerykańscy klienci AT&T, przedsiębiorstwo telekomunikacyjne otrzymało wyłączne prawo do dystrybucji gogli na terenie Stanów Zjednoczonych.

Jeśli dobrze pójdzie, jeszcze przed Gwiazdką dowiemy się, czy Magic Leap okażą się sukcesem, czy będą kolejną technologią z ogromnym, ale niewykorzystanym potencjałem.

Źródło: Źródło: The Verge / Zdjęcie: Magic Leap
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Dawid Muszyński
-

Odwróceni. Ojcowie i Córki: odcinek 1…

Po 12 latach Odwróceni wracają. Czy jest to powrót na miarę pierwszego sezonu? Przeczytajcie naszą…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.