Gra o tron - rodzice dziewczynek o imieniu Khaleesi komentują ostatni odcinek

Gra o tron zbliża się do wielkiego finału. Po wydarzeniach z ostatniego odcinka w sieci trwają dyskusje na jego temat, do których przyłączyli się również rodzice dziewczynek nazwanych Khaleesi na cześć Daenerys - uwaga na SPOILERY.

Gra o tron zbliża się do wielkiego finału. Po wydarzeniach z ostatniego odcinka w sieci trwają dyskusje na jego temat, do których przyłączyli się również rodzice dziewczynek nazwanych Khaleesi na cześć Daenerys - uwaga na SPOILERY.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  hbo polska 
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Gra o tron jest w trakcie emisji 8. i zarazem finałowego sezonu, a przed nami już tylko jeden odcinek. Nowa seria od początku budzi kontrowersje, ciesząc się skrajnymi opiniami od fanów - ile entuzjazmu, tyle samo słychać na jej temat krytyki. Jednym z bardziej krytykowanych epizodów okazuje się również poprzedni, który nosi tytuł The Bells - jak się okazuje, to właśnie ten epizod zanotował najgorsze recenzje w historii całego serialu, ciesząc się wynikiem 47% w serwisie Rotten Tomatoes (47 recenzji pozytywnych i aż 53 negatywne).

Kontrowersje w odcinku wzbudziła przede wszystkim spontaniczna decyzja Daenerys, która postanowiła spalić całą Królewską Przystań, mimo tego, że miasto się poddało. Na naszych oczach bohaterka zmieniła się w Szaloną Królową, idąc w ślady swojego ojca. Wielu fanów wciąż nie może pogodzić się z takim obliczem swojej królowej - coś do powiedzenia w tej sprawie mają także rodzice, którzy na jej cześć nadali swoim córkom imię Khaleesi. To właśnie do nich dotarli dziennikarze zagranicznych portali, by poznać ich reakcje na temat poprzedniego epizodu. Oto przykładowe wypowiedzi rodziców:

  • Estrada, matka 6-letniej Khalessi (błędny zapis wynikający z pomyłki przy rejestrowaniu dziecka) - "To było trochę rozczarowujące, że jej żądza władzy przejęła nad nią kontrolę. To nie było fajne". Kobieta - choć nadal uważa, że imię jest "cool i reprezentuje potęgę" - zaczyna sądzić, że teraz jego wydźwięk będzie słodko-gorzki.
  • Katherine Acosta, matka rocznej Khaleesi - "Nadal stoję za nią. Nawet po ostatnim odcinku, nadal jej kibicuję. Nie uważam, by zrobiła coś złego. Myślę, że zrobiła to, co musiała zrobić. Wielokrotnie dawała innym możliwości - pytała, czy ktoś ugnie przed nią kolano, czy nie. Więc nie wiem, czemu wszyscy są tak zaskoczeni. Już to robiła. I jeśli ją zdradzisz i nie ugniesz kolana, oto co się dzieje".
  • Channy, matka 11-letniej Khaleesi, uważa, że odcinek był mocny, ale jej nie zasmucił. "Ona idzie po to, czego chce".
  • Nikki Sotto, mama dziewczynki o imieniu Khaleesi Lila - "Która dziewczyna nie straciłaby nad sobą kontroli, gdyby jej świat runął? Ja jej współczuję. Przerasta mnie to, że ona i Jon są spokrewnieni. Chciałam, by żyli długo i szczęśliwie". Kobieta dodaje, że razem z mężem zdecydowali się na imię Khaleesi, ponieważ podoba im się jego znaczenie - "królowa".

Według danych, na świecie jest 560 dziewczynek o imieniu Khaleesi i 163, które zostały nazwane Daenerys.

Gra o tron - recenzje 8. odcinka 5. sezonuźródło: Rotten Tomatoes

Gra o tron - finałowy odcinek serialu zostanie wyemitowany w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ginnifer Goodwin

Ginnifer Goodwin

ur. 1978, kończy 41 lat

Maggie Q

Maggie Q

ur. 1979, kończy 40 lat

Tao Okamoto

Tao Okamoto

ur. 1985, kończy 34 lat

Maria Dębska

Maria Dębska

ur. 1991, kończy 28 lat

Molly Ephraim

Molly Ephraim

ur. 1986, kończy 33 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV