Gra o tron s08e02 - piosenka z odcinka w wykonaniu Florence + the Machine. Jest teledysk

Gra o tron s08e02 mogła zaskoczyć fanów, dając coś innego w napisach końcowych. Piosenka, którą tam usłyszeliśmy doczekała się oficjalnego teledysku.

Gra o tron s08e02 mogła zaskoczyć fanów, dając coś innego w napisach końcowych. Piosenka, którą tam usłyszeliśmy doczekała się oficjalnego teledysku.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  Gra o tron 
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Gra o tron w 2. odcinku zrobiła coś po raz pierwszy w historii serialu. W napisach końcowych słyszymy piosenkę, która jest wykonywana przez współczesną gwiazdę muzyki - Florence + The Machine.

Jenny of Oldstone to pieśń z książek George'a R.R. Martina, do której muzykę napisał kompozytor serialu, Ramin Djawadi, a zaśpiewała ją słynna wokalistka. Stała się ona jedyną artystką, która wykonała utwór na potrzeby serialu.

Dziennikarze EW.com informuje, że została ona osobiście poproszona o to przez twórców, Davida Benioffa i D.B. Weissa. Wszystko za sprawą... kultowego już zwiastuna 2, sezonu, w którym wykorzystali jej piosenkę Seven Devils. Sami wspominają w rozmowie, że był to prawdopodobnie najmocniejszy ich trailer, a osobiście są wielkimi fanami Florence.

- Szansa na to, by usłyszeć jej nieziemski głos w naszym serialu to coś, o czym myśleliśmy od dawna. Wciąż jesteśmy pozytywnie zszokowani tym, że się zgodziła zaśpiewać Jenny of Oldstones. Jesteśmy zakochani w efekcie końcowym!

Florence w rozmowie z dziennikarzami tłumaczy, że gdy pierwszy raz usłyszała tę pieśń, przypominała jej celtycką kołysankę.

- Celtycka muzyka zawsze płynęła w mojej krwi, więc pomyślałam, że mogłam coś z tym zrobić. Magia, rytuały w Grze o tron, nie wspominając o kostiumach, zawsze do mnie trafiały. Jestem zaszczycona, że mogłam pracować przy finałowym sezonie.

Zobaczcie teledysk z pełną wersją piosenki:

Przypomnijmy wspomniany zwiastun:

nullfot. materiały prasowe

Źródło: EW.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV