Gra o tron s08e02 - piosenka z odcinka w wykonaniu Florence + the Machine. Jest teledysk

Gra o tron s08e02 mogła zaskoczyć fanów, dając coś innego w napisach końcowych. Piosenka, którą tam usłyszeliśmy doczekała się oficjalnego teledysku.

Gra o tron s08e02 mogła zaskoczyć fanów, dając coś innego w napisach końcowych. Piosenka, którą tam usłyszeliśmy doczekała się oficjalnego teledysku.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  Gra o tron 
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Gra o tron w 2. odcinku zrobiła coś po raz pierwszy w historii serialu. W napisach końcowych słyszymy piosenkę, która jest wykonywana przez współczesną gwiazdę muzyki - Florence + The Machine.

Jenny of Oldstone to pieśń z książek George'a R.R. Martina, do której muzykę napisał kompozytor serialu, Ramin Djawadi, a zaśpiewała ją słynna wokalistka. Stała się ona jedyną artystką, która wykonała utwór na potrzeby serialu.

Dziennikarze EW.com informuje, że została ona osobiście poproszona o to przez twórców, Davida Benioffa i D.B. Weissa. Wszystko za sprawą... kultowego już zwiastuna 2, sezonu, w którym wykorzystali jej piosenkę Seven Devils. Sami wspominają w rozmowie, że był to prawdopodobnie najmocniejszy ich trailer, a osobiście są wielkimi fanami Florence.

- Szansa na to, by usłyszeć jej nieziemski głos w naszym serialu to coś, o czym myśleliśmy od dawna. Wciąż jesteśmy pozytywnie zszokowani tym, że się zgodziła zaśpiewać Jenny of Oldstones. Jesteśmy zakochani w efekcie końcowym!

Florence w rozmowie z dziennikarzami tłumaczy, że gdy pierwszy raz usłyszała tę pieśń, przypominała jej celtycką kołysankę.

- Celtycka muzyka zawsze płynęła w mojej krwi, więc pomyślałam, że mogłam coś z tym zrobić. Magia, rytuały w Grze o tron, nie wspominając o kostiumach, zawsze do mnie trafiały. Jestem zaszczycona, że mogłam pracować przy finałowym sezonie.

Zobaczcie teledysk z pełną wersją piosenki:

Przypomnijmy wspomniany zwiastun:

nullfot. materiały prasowe

Źródło: EW.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Anthony Mackie

Anthony Mackie

ur. 1978, kończy 41 lat

Alyssa Sutherland

Alyssa Sutherland

ur. 1982, kończy 37 lat

Janusz Gajos

Janusz Gajos

ur. 1939, kończy 80 lat

Aubrey Dollar

Aubrey Dollar

ur. 1980, kończy 39 lat

LisaRaye McCoy

LisaRaye McCoy

ur. 1967, kończy 52 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV