Przeczytaj w weekend

Huawei Mate X – sprzedaż w Chinach wystartowała

Huawei dołącza do Samsunga i wprowadza do sprzedaży elastycznego smartfona. Jako pierwsi skorzystają z niego klienci z Chin.

Huawei dołącza do Samsunga i wprowadza do sprzedaży elastycznego smartfona. Jako pierwsi skorzystają z niego klienci z Chin.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  Mate X 

Końcówka roku w branży mobilnej będzie należeć do giętkich telefonów. Samsung wypuścił już Galaxy Folda w finalnej wersji, Motorola ujawniła odświeżonego Razra, a teraz Huawei wprowadza na chiński rynek swój sprzęt tego typu. Choć Mate X nie będzie sprzętem, który przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom Androida (głównie ze względu na horrendalnie wysoką cenę), ale jest świetnym pokazem możliwości, jakimi dysponuje branża mobilna.

Huawei Mate X wyróżnia się na tle innych urządzeń tego typu ekranem odginanym na zewnątrz, podobnym do tego, który zaprezentowała firma Royole w pierwszym komercyjnym elastycznym telefonie. Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 8-calową przestrzeń roboczą, która ułatwi przeglądanie internetu oraz pracę z dokumentami. Z tego powodu Huawei Mate X, podobnie jak Samsung Galaxy Fold, najlepiej wypadnie w zastosowaniach biznesowych.

Wyświetlacz o proporcjach zbliżonych do kwadratu niezbyt nadaje się do oglądania panoramicznych filmów, za to powinien sprawdzić się w pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie. Wyposażono go także w moduł 5G, dzięki czemu jest przystosowany do współpracy z nową infrastrukturą telekomunikacyjną. Ale najbardziej „biznesowym” aspektem tego sprzętu jest bez wątpienia jego cena. Huawei wycenia Mate’a X na 16999 juanów, czyli ok. 9400 zł, co czyni go droższym niż Samsung Galaxy Fold. Na ten gadżet pozwolą sobie wyłącznie użytkownicy z najbardziej zasobnym portfelem.

Warto w tym miejscu zauważyć, że nie wiadomo, czy Mate X kiedykolwiek trafi na rynek amerykański bądź europejski. W związku z embargiem nałożonym na Huawei przez administrację Donalda Trumpa sprzęt nie ma dostępu do usług Google takich jak Mapy, Sklep Play czy Gmail, co czyni go mało użytecznym poza terytorium Chin.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Huawei

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV