James Gunn w DCEU. Bautista chce grać w filmie, David Ayer komentuje

James Gunn napisze scenariusz do filmu Legion samobójców 2. Teraz tę informację komentuą David Ayer oraz Dave Bautista, który nie ukrywa, że chciałby zagrać w filmie.

James Gunn napisze scenariusz do filmu Legion samobójców 2. Teraz tę informację komentuą David Ayer oraz Dave Bautista, który nie ukrywa, że chciałby zagrać w filmie.

James Gunn napisze scenariusz filmu Suicide Squad 2 - ta wiadomość spadła wczoraj na fanów jak grom z jasnego nieba. Przypomnijmy, że to pierwszy projekt Gunna odkąd został zwolniony z Disneya za niesmaczne tweety z przeszłości. Ważne też, by wspomnieć, że pierwszy w DCEU - do tej pory scenarzysta-reżyser był związany z kinowym uniwersum Marvela, dla którego tworzył serię Guardians of the Galaxy.

Teraz do faktu zatrudnienia go przez Warner Bros. odniósł się David Ayer, reżyser pierwszej części Suicide Squad. Zapytany przez fanów na Twitterze o to, jak ustosunkowałby się do tej nowiny, z entuzjazmem odpowiada:

Myślę, że to niezwykle odważne i inteligentne posunięcie ze strony wytwórni. James jest odpowiednim człowiekiem na to stanowisko.

Wraz z ogłoszeniem angażu Gunna na stanowisko scenarzysty, pojawiły się również pogłoski, że prawdopodobnie wyreżyseruje on nowy film. Wcześniej na stanowisku reżysera był Gavin O'Connor, który odpuścił, poświęcając się innemu projektowi. Teraz portale na całym świecie podjęły spekulacje, dlaczego O'Connor nie zdecydował się na reżyserię - jak oświadczył Justin Kroll z Variety, jego wizja na Legion samobójców 2 miała być niebezpiecznie podobna do planu na film Birds of Prey, który traifł do produkcji wcześniej.

James Gunn w DCEU - napisze scenariusz Legionu samobójców 2

Pogłoski mówią, że Gunn ma za zadanie dokonać rebootu filmu DCEU, w związku z czym Legion samobójców 2 nie będzie sequelem, a nowym spojrzeniem na historię znanych z filmu superbohaterów. To na razie jest jednak tylko plotką i dopóki nie pojawią się informacje na ten temat, podchodźmy do tego z dystansem.

Do angażu Gunna odniósł się także Dave Bautista, który od samego początku wspierał reżysera po jego zwolnieniu z Disneya. Aktor podał dalej wpis na Twitterze, nie kryjąc zachwytu - w swoim poście dopisał nawet, że jest gotowy, by dołączyć do obsady.

Sprawa wciąż jest gorąca - będziemy informować o rozwoju i pojawiających się nowych szczegółach.

Źródło: deadline.com, comicbook.com / zdjęcie główne: Chelsea/Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV