John Carpenter powróci do horrorów? Reżyser ma pewne wymagania

John Carpenter to legendarny twórca horrorów, który nie stworzył filmu od blisko 10 lat. Czy jeszcze kiedyś powróci do reżyserii? Niewykluczone, ale pod kilkoma warunkami.

John Carpenter to legendarny twórca horrorów, który nie stworzył filmu od blisko 10 lat. Czy jeszcze kiedyś powróci do reżyserii? Niewykluczone, ale pod kilkoma warunkami.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  john carpenter 

John Carpenter to legendarny twórca horrorów, który największą popularność zyskał w latach 70. i 80. ubiegłego wieku - wówczas światło dzienne ujrzały jego najbardziej znane filmy, takie jak Halloween czy Coś. Ostatnim filmem reżyserowanym przez Carpentera był Oddział z 2010 roku - od tamtej pory angażował się on w produkcje filmowe na wielu innych stanowiskach, ale nigdy więcej nie objął sterów.

Wielu fanów zastanawia się, czy istnieje szansa, by słynny reżyser raz jeszcze stanął za kamerą. Okazuje się, że Carpenter również o tym rozmyśla, ale jednocześnie ma pewne wymagania. W rozmowie z portalem Collider wyjawił:

Nie mam na razie ustalonego planu na konkretną produkcję, ale pracuję nad pewnymi rzeczami. Nakręciłem wiele filmów, sparzyłem się i musiałem chwilę odpocząć. Potrzebowałem trochę skorzystać z życia. Abym do tego [do reżyserii - przyp. red.] wrócił, musiałyby pojawić się sprzyjające okoliczności. Bardzo chciałbym stworzyć mały film w gatunku horroru, który jednocześnie byłby świetnym filmem przygodowym. Musiałby być to projekt z dobrze rozplanowanym budżetem. Obecnie wymaga się od reżyserów tworzenia filmów za 2 mln dolarów, podczas gdy są one rozpisane na 10 mln dolarów. Trzeba to wszystko wycinać i kondensować - ja czegoś takiego nie chciałbym już robić.

Na razie nie ma informacji o tym, by Carpenter rzeczywiście pracował nad konkretnym horrorem, jednak jeśli plany, o których wspominał, zaczną się realizować, natychmiast Was o tym poinformujemy.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ginnifer Goodwin

Ginnifer Goodwin

ur. 1978, kończy 41 lat

Maggie Q

Maggie Q

ur. 1979, kończy 40 lat

Tao Okamoto

Tao Okamoto

ur. 1985, kończy 34 lat

Maria Dębska

Maria Dębska

ur. 1991, kończy 28 lat

Molly Ephraim

Molly Ephraim

ur. 1986, kończy 33 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV