Joker Phoenixa i Batman Pattinsona w jednym filmie? Todd Phillips komentuje

Reżyser filmu Joker, Todd Phillips, zabrał głos na temat tego, czy Joaquin Phoenix w roli złoczyńcy i Robert Pattinson jako Batman mogą spotkać się w jednej produkcji.

Reżyser filmu Joker, Todd Phillips, zabrał głos na temat tego, czy Joaquin Phoenix w roli złoczyńcy i Robert Pattinson jako Batman mogą spotkać się w jednej produkcji.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Co powiedzielibyście na to, by Batman w wersji Roberta Pattinsona i Joker portretowany przez Joaquina Phoenixa spotkali się w ramach jednego filmu? Tego typu głosy cieszą się w sieci coraz większą popularnością - przybrały one jeszcze na sile tuż po tym, jak produkcja o ikonicznym złoczyńcy świata DC wyjechała z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji ze Złotym Lwem. Jej reżyser, Todd Phillips, wypowiedział się jednak kategorycznie na temat całej kwestii, odzierając fanów z ewentualnych złudzeń:

Nie, z całą pewnością do tego nie dojdzie. 

Rozwijając jednocześnie swoją wypowiedź w sposób, który nie wyklucza pojawienia się innych wersji Księcia Zbrodni na ekranie:

Co osobliwe, gdzieś na fundamentalnym poziomie komiksy stały się dla nas czymś na kształt dzieł Szekspira - możesz więc stworzyć wiele wersji Hamleta. Jestem pewny, że w przyszłości będzie jeszcze wielu Jokerów. 

Z kolei Joaquin Phoenix przyznał, że praca nad postacią złoczyńcy była dla niego "jednym z najwspanialszych doświadczeń" w karierze:

Było w tym wszystkim coś, co mnie nieustannie do tego przyciągało - to tylko ewoluowało, kiedy pracowaliśmy razem. W pewnym momencie zaczęło być czymś więcej, czymś, czego nie mogłem przewidzieć. To stało się jednym z najwspanialszych doświadczeń w mojej karierze. To nas tak bardzo wzmocniło, każdego dnia - cokolwiek tu dodawaliśmy, zamieniało się w coś energetycznego, ekscytującego i inspirującego. 

Joker wejdzie na ekrany polskich kin 4 października. The Batman z kolei zadebiutuje 25 czerwca 2021 roku. 

Źródło: Variety / zdjęcie główne: Warner Bros./Hollywood Inquirer

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV