Repertuar kin Nowość Program TV

Magnesy mogą uchronić iPhone’a oraz iPada przez uszkodzeniem

Apple opatentowało system magnesów, które zminimalizują ryzyko rozbicia ekranu w wyniku wypadku. Rozwiązanie to sprawdziłoby się zarówno w tabletach, jak i smartfonach.

Urządzenia mobilne z górnej półki cenowej mają jedną, poważną wadę. Upuść je, a wydasz majątek na naprawę stłuczonego ekranu, jeśli go nie ubezpieczyłeś. Możesz oczywiście wyposażyć się w szybkę ochronną oraz wzmocnioną obudowę, aby zminimalizować ryzyko zniszczenia urządzenia. Niestety, nie są one niezawodne. Inżynierowie Apple postanowili pochylić się nad problemem tłukących się ekranów.

Zamiast jednak pogrubiać szkło ochronne do absurdalnych rozmiarów, postanowiono wyposażyć urządzenia mobilne w zewnętrzną obudowę ochronną z systemem elektromagnesów dynamicznie zmieniających położenie telefonu bądź tabletu. Brzmi dość zawile? Być może, ale sposób działania tego zabezpieczenia jest dość prosty. Kiedy np. iPhone zacząłby spadać, magnesy w obudowie przesunęłyby go możliwie jak najdalej od przewidywanego miejsca uderzenia. Pozwoliłoby zredukować ryzyko uszkodzenia wyświetlacza bądź szklanej obudowy.

-
-

Choć pomysł wydaje się genialny, ma jedną, znaczącą wadę – aby elektromagnesy miały odpowiednie pole do manewru, należałoby skonstruować obudowę znacznie zwiększającą gabaryty naszego urządzenia. Smukły iPhone stałby się nagle małą cegłówką. Ale może warto zapłacić taką cenę, aby uchronić się przed wydawaniem małej fortuny na wymianę wyświetlacza?

Oczywiście pod warunkiem, że Apple kiedykolwiek skorzysta z tego pomysłu. Na razie to tylko i wyłącznie patent, nie wiadomo, czy firma zdecyduje się wprowadzić go w życie.

Źródło: Ubergizmo

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – trolle atakują film…

Na portalu Rotten Tomatoes doszło do zbiorowej akcji, w ramach której internauci zaczęli wystawiać filmowi…

Piotr Piskozub
-

Arrow – przymiarki do kolejnego Suicide…

Do sieci trafiły już zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Arrow, zatytułowanego Brothers and Sisters.

Piotr Piskozub
-

Shazam! – heros, zniszczenie i pożoga.…

Do sieci trafiło nowe zdjęcie z filmu Shazam!, na którym widzimy tytułowego bohatera.

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead- co się wydarzy w 11. odcinku? Mamy opis fabuły, zdjęcia i zwiastun…

Wiktor Fisz
-

Najbardziej niezwykłe filmy i seriale o…

Widzieliście już pierwszy odcinek Doom Patrol? Cóż za piękna superbohaterska dekonstrukcja. Swoją drogą, ostatnimi czasy…

Monika Kubiak
spoilery
-

Nie z tego świata: sezon 14,…

Lebanon był odcinkiem niezwykłym. Nic w tym dziwnego, jako że jednocześnie był on 300. odcinkiem…

Ocena recenzenta:
9

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.