Microsoft może połączyć Xbox Live Gold i Xbox Game Pass w jedną usługę

Xbox Game Pass Ultimate miałoby zapewnić dostęp do funkcji obu tych abonamentów w jednej, niższej cenie.

Xbox Game Pass Ultimate miałoby zapewnić dostęp do funkcji obu tych abonamentów w jednej, niższej cenie.

Xbox Game Pass to obecnie jedna z najciekawszych propozycji abonamentów dla graczy. Za 40 zł miesięcznie można uzyskać dostęp do ponad 100 produkcji, wśród których znajdują się zarówno największe hity na wyłączność konsol Microsoftu, jak i świetnie oceniane gry multiplatformowe.

Oprócz tego na urządzeniach Microsoftu dostępne są jeszcze dwie inne, podobne usługi. EA Access umożliwia dostęp do gier Electronic Arts oraz specjalnych zniżek, a Xbox Live Gold to 4 gry miesięcznie w ramach abonamentu oraz możliwość rozgrywki w sieci.

Teraz w sieci pojawiły się wpisy, z których wynika, że Xbox Game Pass i Xbox Live Gold mogą zostać połączone w jeden abonament o nazwie Xbox Game Pass Ultimate. Ten miałby kosztować 15$ miesięcznie i zapewniać dostęp do funkcji obu usług. Taka cena byłaby atrakcyjna - to około 5$ mniej niż w przypadku posiadania dwóch osobnych subskrypcji.  Informację na ten temat jako pierwszy ujawnił użytkownik skrywający się pod pseudonimem "h0x0d", którego przecieki sprawdzały się już w przeszłości.

Niewykluczone, że zapowiedzi nowej usługi doczekamy się już wkrótce - idealną okazją wydaje się nadchodząca premiera konsoli Xbox One w wersji bez napędu - wedle plotek ten miałby zadebiutować już w maju.

Źródło: twitter.com, ubergizmo.com / fot. Microsoft

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV