Mroczne umysły: powieść ze świata Stranger Things już w Polsce

Mroczne umysły przenoszą nas do świata znanego z serialu Stranger Things. Książka od kilku dni znajduje się w sprzedaży.

Mroczne umysły przenoszą nas do świata znanego z serialu Stranger Things. Książka od kilku dni znajduje się w sprzedaży.

Przed długim weekendem ukazały się Mroczne umysły, powieść Gwendy Bond, która jest prequelem do wydarzeń przedstawianych w serialu Stranger Things.

Mroczne umysły ukazały się nakładem wydawnictwa Poradnia K i liczy 350 stron. Poniżej możecie zobaczyć okładkę, a także przeczytać opis książki.

Stranger Things. Mroczne umysły - okładkaŹródło: Poradnia K

Wiosna, 1969 rok. Terry Ives wiedzie spokojne życie w małym miasteczku w stanie Indiana, w którym czas zdaje się płynąć wolniej, a wydarzenia związane z wojną w Wietnamie rzucają jedynie słaby cień na codzienność. Kiedy ambitna dziewczyna dowiaduje się o ważnym dla kraju rządowym eksperymencie MKULTRA, prowadzonym w miejscowym laboratorium, nie chce pozostać bierna i decyduje się wziąć w nim udział. Pozornie nieznacząca decyzja zmienia jej życie raz na zawsze.
Nieoznakowane samochody, ukryte w samym środku lasu laboratorium, zimni, milczący lekarze i zmieniające postrzeganie środki psychodeliczne, podawane pacjentom pod okiem tajemniczego doktora Brennera, wzbudzają podejrzliwość Terry. Wraz z trójką innych pacjentów próbuje odkryć, co tak naprawdę kryje się za tajnym rządowym badaniem. Nie zdaje sobie sprawy, jak wielkiej i złowrogiej tajemnicy dotyka oraz jak wysoką cenę przyjdzie jej za to zapłacić.
Czego tak naprawdę chce doktor Brenner? Czemu ma służyć silniejsze niż narkotyczne odurzanie pacjentów i wprowadzanie ich w otępienie? I najważniejsze – co w laboratorium robi bezimienna dziewczynka o nadnaturalnych mocach?
Terry rozpoczyna walkę – walkę, w której polem bitwy jest jej własny umysł.

Źródło: Poradnia K / fot. Stranger Things

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV