Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

Na ekranie Tony Stark, a gra go ktoś inny. Czy to najlepszy efekt CGI w MCU?

Jedna z osób odpowiedzialnych za efekty specjalne w MCU zabrała głos na temat najlepszego jej zdaniem efektu CGI w dotychczasowych produkcjach.

Wszyscy doskonale wiemy, że odpowiedzialni za efekty specjalne w MCU niejednokrotnie korzystali z techniki cyfrowego odmładzania lub postarzania aktorów na ekranie. Do takich sytuacji doszło choćby w filmach Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (starsza wersja Peggy Carter), Ant-Man (młody Hank Pym), Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (młody Tony Stark) czy Strażnicy Galaktyki Vol. 2 (młody Ego). Prawdziwym wyzwaniem okazało się jednak ukazanie Tony’ego Starka w niektórych scenach produkcji Iron Man 3 – wcielający się w jego rolę Robert Downey Jr. nabawił się urazu na planie, dlatego twórcy byli zmuszeni do nakręcenia kilku sekwencji z dublerem, a następnie cyfrowego nakładania twarzy aktora na swojego zastępcę.

Cała sytuacja była o tyle trudna, że skręcona kostka Downeya Jr. miała początkowo opóźnić realizację filmu o 6 tygodni. Włodarze Marvela mieli dwie opcje: albo przesunąć datę premiery, albo skorzystać z pomocy speców od efektów specjalnych. Zdecydowano się na to drugie rozwiązanie; nadzorujący wówczas prace nad CGI Chris Towsend przyznaje teraz, że jego zdaniem mamy tu do czynienia z nie tylko najtrudniejszym, ale i najlepszym efektem specjalnym, jaki pojawił się we wszystkich odsłonach MCU – widzowie nie zorientowali się bowiem, czy na ekranie widzimy odtwórcę roli czy jego dublera.

Zdołaliśmy właściwie od podstaw odtworzyć Roberta jako Tony’ego Starka na planie. Pomogła nam w tym praca dublera i technika cyfrowej obróbki twarzy.

-
spoilery
-

Co ciekawe, podobną technikę zastosowano w trakcie prac nad filmem Avengers: Wojna bez granicBenedict Cumberbatch z powodu innych zobowiązań nie mógł wziąć udziału w powstawaniu niektórych ujęć.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel/Screen Rant

 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Najlepiej zarabiające aktorki 2018 roku

Magazyn Forbes przygotował zestawienie najlepiej zarabiających aktorek tego roku, uwzględniając ich zarobki z minionych 12…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Wojna bez granic – wątek…

Bracia Russo wypowiedzieli się na temat wątku Thora w filmie Avengers: Wojna bez granic, sugerując,…

Piotr Piskozub
-

Bracia Russo znów trollują. Ujawnili poetycki…

Bracia Russo ponownie postanowili strollować fanów czekających na ujawnienie prawdziwego tytułu filmu Avengers 4.

Piotr Piskozub
-

Tom Hardy jest zmęczony aktorstwem. Rozważa…

W jednym z ostatnich wywiadów na temat filmu Venom wcielający się w tytułową postać Tom…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Ant-Man i Osa – dlaczego to…

Reżyser filmu Ant-Man i Osa, Peyton Reed, zabrał głos na temat sceny po napisach ze…

Wiktor Fisz
-

TOP 10: Najciekawsze role Roberta De…

Z okazji 75. urodzin (tak, to już tyle!) aktora przygotowaliśmy zestawienie najlepszych naszym zdaniem ról…

Co o tym sądzisz?