Repertuar kin Nowość Program TV

Na ekranie Tony Stark, a gra go ktoś inny. Czy to najlepszy efekt CGI w MCU?

Jedna z osób odpowiedzialnych za efekty specjalne w MCU zabrała głos na temat najlepszego jej zdaniem efektu CGI w dotychczasowych produkcjach.

Wszyscy doskonale wiemy, że odpowiedzialni za efekty specjalne w MCU niejednokrotnie korzystali z techniki cyfrowego odmładzania lub postarzania aktorów na ekranie. Do takich sytuacji doszło choćby w filmach Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (starsza wersja Peggy Carter), Ant-Man (młody Hank Pym), Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (młody Tony Stark) czy Strażnicy Galaktyki Vol. 2 (młody Ego). Prawdziwym wyzwaniem okazało się jednak ukazanie Tony’ego Starka w niektórych scenach produkcji Iron Man 3 – wcielający się w jego rolę Robert Downey Jr. nabawił się urazu na planie, dlatego twórcy byli zmuszeni do nakręcenia kilku sekwencji z dublerem, a następnie cyfrowego nakładania twarzy aktora na swojego zastępcę.

Cała sytuacja była o tyle trudna, że skręcona kostka Downeya Jr. miała początkowo opóźnić realizację filmu o 6 tygodni. Włodarze Marvela mieli dwie opcje: albo przesunąć datę premiery, albo skorzystać z pomocy speców od efektów specjalnych. Zdecydowano się na to drugie rozwiązanie; nadzorujący wówczas prace nad CGI Chris Towsend przyznaje teraz, że jego zdaniem mamy tu do czynienia z nie tylko najtrudniejszym, ale i najlepszym efektem specjalnym, jaki pojawił się we wszystkich odsłonach MCU – widzowie nie zorientowali się bowiem, czy na ekranie widzimy odtwórcę roli czy jego dublera.

Zdołaliśmy właściwie od podstaw odtworzyć Roberta jako Tony’ego Starka na planie. Pomogła nam w tym praca dublera i technika cyfrowej obróbki twarzy.

-
spoilery
-

Co ciekawe, podobną technikę zastosowano w trakcie prac nad filmem Avengers: Wojna bez granicBenedict Cumberbatch z powodu innych zobowiązań nie mógł wziąć udziału w powstawaniu niektórych ujęć.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel/Screen Rant

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.