Repertuar kin Nowość Program TV

Netflix pozwany do sądu za Czarne lustro: Bandersnatch

Czarne lustro: Bandersnatch to nowy film Netflixa, przez który teraz stremingowy gigant został pozwany do sądu. Poznajcie szczegóły.

Black Mirror: Bandersnatch to interaktywny film Netflixa, który ukazał się w ramach znanej serii Czarne lustro. W fabule widz decyduje o tym, jakie kolejne kroki ma podejmować główny bohater i w zależności od tego, którą z opcji wybierze, serial może zakończyć się na kilka różnych sposobów.

Zgodnie z nowymi informacjami, Netflix został pozwany do sądu właśnie przez nowy film. Pozew został złożony przez wydawcę książek z serii Choose Your Own Adventure, który uważa, że serial narusza jej znaki towarowe. Książki były popularne na amerykańskim rynku już w latach 80., a ich ideą było to, by czytelnik decydował o tym, jak potoczą się dalsze losy bohaterów – widzimy zatem duże podobieństwo do nowego filmu. Zdaniem wydawcy, Netflix był świadomy istnienia tej marki i celowo wykorzystał ją do zbudowania nowego serialu – co więcej, w początkowych scenach Bandersnatch, główny bohater rozmawia z ojcem na temat czytanej przez siebie książki i mówi wówczas, że jest to książka typu „choose your own adventure”. Używanie tych słów zostało przez wydawcę uznane za naruszenie, ponieważ fraza została przez niego zarejestrowana jako znak towarowy.

W pozwie czytamy też, że przedstawiciele Netflixa już od dłuższego czasu ubiegali się o wykupienie licencji na używanie znaku towarowego „Choose Your Own Adventures”. Negocjacje jednak nigdy nie zakończyły się porozumieniem. Wydawca twierdzi, że po zakończeniu rozmów Netflix bezprawnie zdecydował się na wykorzystanie tego w serialu, w związku z czym ma im zapłacić odszkodowanie w wysokości 25 mln dolarów.

-
-

Netflix na razie nie komentuje sprawy.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]