Netflix pozwany do sądu za Czarne lustro: Bandersnatch

Czarne lustro: Bandersnatch to nowy film Netflixa, przez który teraz stremingowy gigant został pozwany do sądu. Poznajcie szczegóły.

Czarne lustro: Bandersnatch to nowy film Netflixa, przez który teraz stremingowy gigant został pozwany do sądu. Poznajcie szczegóły.

Black Mirror: Bandersnatch to interaktywny film Netflixa, który ukazał się w ramach znanej serii Czarne lustro. W fabule widz decyduje o tym, jakie kolejne kroki ma podejmować główny bohater i w zależności od tego, którą z opcji wybierze, serial może zakończyć się na kilka różnych sposobów.

Zgodnie z nowymi informacjami, Netflix został pozwany do sądu właśnie przez nowy film. Pozew został złożony przez wydawcę książek z serii Choose Your Own Adventure, który uważa, że serial narusza jej znaki towarowe. Książki były popularne na amerykańskim rynku już w latach 80., a ich ideą było to, by czytelnik decydował o tym, jak potoczą się dalsze losy bohaterów - widzimy zatem duże podobieństwo do nowego filmu. Zdaniem wydawcy, Netflix był świadomy istnienia tej marki i celowo wykorzystał ją do zbudowania nowego serialu - co więcej, w początkowych scenach Bandersnatch, główny bohater rozmawia z ojcem na temat czytanej przez siebie książki i mówi wówczas, że jest to książka typu "choose your own adventure". Używanie tych słów zostało przez wydawcę uznane za naruszenie, ponieważ fraza została przez niego zarejestrowana jako znak towarowy.

W pozwie czytamy też, że przedstawiciele Netflixa już od dłuższego czasu ubiegali się o wykupienie licencji na używanie znaku towarowego "Choose Your Own Adventures". Negocjacje jednak nigdy nie zakończyły się porozumieniem. Wydawca twierdzi, że po zakończeniu rozmów Netflix bezprawnie zdecydował się na wykorzystanie tego w serialu, w związku z czym ma im zapłacić odszkodowanie w wysokości 25 mln dolarów.

Netflix na razie nie komentuje sprawy.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV