Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Twórca Czarnego lustra do narzekających na Bandersnatch: Spier****jcie

Charlie Brooker, twórca serialu Czarne lustro, skomentował reakcje fanów na nowy film Bandersnatch. Odnosząc się do widzów, którzy skrytykowali tę produkcję, nie przebierał w słowach.

Charlie Brooker to twórca świetnie ocenianego i nowatorskiego serialu Czarne lustro, w ramach którego z końcem roku wydano film Black Mirror: Bandersnatch. Produkcja jest o tyle ciekawa, że wymaga aktywności ze strony widza – Bandersnatch to film interaktywny, w którym to widz podejmuje decyzje za głównego bohatera przy pomocy kliknięcia myszy.

Bandersnatch spotkał się z różnymi opiniami ze strony widzów – od pełnych zachwytów po te mniej entuzjastyczne. Teraz do tych reakcji odniósł się sam Brooker, który rozmawiał na ten temat z The Huffington Post. I o ile jest świadomy tego, że fani mieli różne oczekiwania wobec tej produkcji, nie przebiera w słowach komentując tych, którzy na nią narzekali. Jak mówi:

To jest całkiem interesujące, że różni ludzie różnie reagują, w zależności od swoich prywatnych doświadczeń i oczekiwań. Niektórzy się przejmują i mówią: „Niech to, jestem w tym beznadziejny”, a wtedy komentujesz: „Nie, nie, w porządku, my to zbudowaliśmy właśnie tak, żebyś na jakimś etapie poległ. Próbujemy sprawić, żebyś poległ kilka razy, tak, żebyś musiał wracać i robić te rzeczy ponownie, to jest w pewnym sensie elementem tej historii”. Są też ludzie, którzy mówią: „Ja nie chcę podejmować decyzji. Nie chcę robić żadnej z tych rzeczy”. Cóż, w takim razie spier***aj, zajmij się czymś innym. I wreszcie są też ludzie, którzy mówią: „Eee, to jest zbyt proste jak na grę” albo „w grach coś takiego pojawiało się już wcześniej” – ale pamiętajmy, że to nie jest gra, to jest film na platformie streamingowej. Doskonale wiem, czym jest gra komputerowa, dzięki.

Brooker kontynuuje:

Niektórzy ludzie oczekują tylko, że opowie im się jedną historię, ale to jest zaprojektowane tak, by doświadczyć ich wielu, by w ten sposób pojąć całość. Nie zakładamy, że obejrzysz wszystkie zakończenia, po prostu im więcej ich zobaczysz, tym lepsza zabawa.

Co myślicie o słowach Brookera i do której z wymienionych przez niego grup widzów należycie? Dajcie znać w komentarzach.

-
-

Czarne lustro: Bandersnatch – film jest dostępny na platformie Netflix.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – z kim Spider-Man może…

Z kim jeszcze w MCU może walczyć Spider-Man po filmie Daleko od domu? Oto ranking…

Piotr Piskozub
-

Wikingowie to serialowy trup, ale życie…

Chcemy pokazać Wam listę zakulisowych zdjęć z planu serialu Wikingowie.

Dawid Muszyński
-

Punisher: sezon 2 – recenzja

Frank Castle powraca w swoim najprawdopodobniej finałowym sezonie. Jak wypada tym razem? Przeczytajcie nasza bezspojlerową…

Ocena recenzenta:
9
Adam Siennica
spoilery
-

Wikingowie: sezon 5, odcinek 18 –…

Wikingowie w sezonie 5B przechodzą samych siebie. 18. odcinek to pasmo kolejnych dziwacznych fabularnych decyzji,…

Ocena recenzenta:
3
Adam Siennica
spoilery
-

Star Trek: Discovery: sezon 2, odcinek…

Star Trek: Discovery powrócił z 2. sezonem. Czy nowy odcinek należał do udanych? Oceniam ze…

Ocena recenzenta:
6
Tymoteusz Wronka
-

Egmont w marcu 2019 r.: zobacz…

Egmont zapowiedział komiksy na marzec 2019 r. Poznajcie planowane tytuły i obejrzyjcie okładki komiksów.

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]