Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Twórca Czarnego lustra do narzekających na Bandersnatch: Spier****jcie

Charlie Brooker, twórca serialu Czarne lustro, skomentował reakcje fanów na nowy film Bandersnatch. Odnosząc się do widzów, którzy skrytykowali tę produkcję, nie przebierał w słowach.

Charlie Brooker to twórca świetnie ocenianego i nowatorskiego serialu Czarne lustro, w ramach którego z końcem roku wydano film Black Mirror: Bandersnatch. Produkcja jest o tyle ciekawa, że wymaga aktywności ze strony widza – Bandersnatch to film interaktywny, w którym to widz podejmuje decyzje za głównego bohatera przy pomocy kliknięcia myszy.

Bandersnatch spotkał się z różnymi opiniami ze strony widzów – od pełnych zachwytów po te mniej entuzjastyczne. Teraz do tych reakcji odniósł się sam Brooker, który rozmawiał na ten temat z The Huffington Post. I o ile jest świadomy tego, że fani mieli różne oczekiwania wobec tej produkcji, nie przebiera w słowach komentując tych, którzy na nią narzekali. Jak mówi:

To jest całkiem interesujące, że różni ludzie różnie reagują, w zależności od swoich prywatnych doświadczeń i oczekiwań. Niektórzy się przejmują i mówią: „Niech to, jestem w tym beznadziejny”, a wtedy komentujesz: „Nie, nie, w porządku, my to zbudowaliśmy właśnie tak, żebyś na jakimś etapie poległ. Próbujemy sprawić, żebyś poległ kilka razy, tak, żebyś musiał wracać i robić te rzeczy ponownie, to jest w pewnym sensie elementem tej historii”. Są też ludzie, którzy mówią: „Ja nie chcę podejmować decyzji. Nie chcę robić żadnej z tych rzeczy”. Cóż, w takim razie spier***aj, zajmij się czymś innym. I wreszcie są też ludzie, którzy mówią: „Eee, to jest zbyt proste jak na grę” albo „w grach coś takiego pojawiało się już wcześniej” – ale pamiętajmy, że to nie jest gra, to jest film na platformie streamingowej. Doskonale wiem, czym jest gra komputerowa, dzięki.

Brooker kontynuuje:

Niektórzy ludzie oczekują tylko, że opowie im się jedną historię, ale to jest zaprojektowane tak, by doświadczyć ich wielu, by w ten sposób pojąć całość. Nie zakładamy, że obejrzysz wszystkie zakończenia, po prostu im więcej ich zobaczysz, tym lepsza zabawa.

Co myślicie o słowach Brookera i do której z wymienionych przez niego grup widzów należycie? Dajcie znać w komentarzach.

-
-

Czarne lustro: Bandersnatch – film jest dostępny na platformie Netflix.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – poster zdradza…

Avengers: Koniec gry startuje z poważną promocją filmu. Do sieci trafił nowy plakat oraz kolejny…

Michalina Reda
-

Gra o tron – kto zginie…

Gra o tron powróci już w przyszłym miesiącu, a w sieci pojawiły się przewidywania mówiące…

Michał Kujawiński
-

Kanał YouTube z Blok Ekipą został…

Kanał SPInkafilmstudio został zamknięty w serwisie YouTube. Czy powodem było udostępnienie serialu Egzorcysta?

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów niczym Obcy…

Wygasło embargo na relacje z planu filmu Godzilla 2: Król potworów. Z różnych wywiadów poznajemy…

Michalina Reda
-

Nie z tego świata – koniec…

Nie z tego świata kończy swoją wieloletnią przygodę na antenie The CW. Właśnie ogłoszono, że…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.