Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Twórca Czarnego lustra do narzekających na Bandersnatch: Spier****jcie

Charlie Brooker, twórca serialu Czarne lustro, skomentował reakcje fanów na nowy film Bandersnatch. Odnosząc się do widzów, którzy skrytykowali tę produkcję, nie przebierał w słowach.

Charlie Brooker to twórca świetnie ocenianego i nowatorskiego serialu Czarne lustro, w ramach którego z końcem roku wydano film Black Mirror: Bandersnatch. Produkcja jest o tyle ciekawa, że wymaga aktywności ze strony widza – Bandersnatch to film interaktywny, w którym to widz podejmuje decyzje za głównego bohatera przy pomocy kliknięcia myszy.

Bandersnatch spotkał się z różnymi opiniami ze strony widzów – od pełnych zachwytów po te mniej entuzjastyczne. Teraz do tych reakcji odniósł się sam Brooker, który rozmawiał na ten temat z The Huffington Post. I o ile jest świadomy tego, że fani mieli różne oczekiwania wobec tej produkcji, nie przebiera w słowach komentując tych, którzy na nią narzekali. Jak mówi:

To jest całkiem interesujące, że różni ludzie różnie reagują, w zależności od swoich prywatnych doświadczeń i oczekiwań. Niektórzy się przejmują i mówią: „Niech to, jestem w tym beznadziejny”, a wtedy komentujesz: „Nie, nie, w porządku, my to zbudowaliśmy właśnie tak, żebyś na jakimś etapie poległ. Próbujemy sprawić, żebyś poległ kilka razy, tak, żebyś musiał wracać i robić te rzeczy ponownie, to jest w pewnym sensie elementem tej historii”. Są też ludzie, którzy mówią: „Ja nie chcę podejmować decyzji. Nie chcę robić żadnej z tych rzeczy”. Cóż, w takim razie spier***aj, zajmij się czymś innym. I wreszcie są też ludzie, którzy mówią: „Eee, to jest zbyt proste jak na grę” albo „w grach coś takiego pojawiało się już wcześniej” – ale pamiętajmy, że to nie jest gra, to jest film na platformie streamingowej. Doskonale wiem, czym jest gra komputerowa, dzięki.

Brooker kontynuuje:

Niektórzy ludzie oczekują tylko, że opowie im się jedną historię, ale to jest zaprojektowane tak, by doświadczyć ich wielu, by w ten sposób pojąć całość. Nie zakładamy, że obejrzysz wszystkie zakończenia, po prostu im więcej ich zobaczysz, tym lepsza zabawa.

Co myślicie o słowach Brookera i do której z wymienionych przez niego grup widzów należycie? Dajcie znać w komentarzach.

-
-

Czarne lustro: Bandersnatch – film jest dostępny na platformie Netflix.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

Michał Kujawiński
Plotka
-

Avatar – czwarta i piąta część…

Avatar Jamesa Camerona doczeka się na pewno 2 i 3 odsłony, ale na razie nie…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Nowi mutanci – kolejne opóźnienie? Film…

Premiera filmu Mroczna Phoenix nie jest zagrożona. Inaczej sprawa wygląda z inną produkcją studia Fox,…

Michał Kujawiński
-

Batman Przyszłości z Michaelem Keatonem zarobiłby…

Kevin Smith ponownie podjął temat filmu opartego o komiksy i serial animowany Batman Przyszłości. Stwierdził…

Michał Kujawiński
-

Leslie Jones ostro o kontynuacji Pogromców…

Pogromcy duchów powrócą. Widzieliśmy już pierwszy teaser i choć nie wiele jeszcze wiadomo o kontynuacji,…

Michał Kujawiński
-

Punisher – Jeph Loeb otwarty na…

Jeph Loeb odpowiedzialny za seriale Marvela zdradził, że bardzo liczy na 3. sezon Punishera. Decyzja…

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]