Twórca Czarnego lustra do narzekających na Bandersnatch: Spier****jcie

Charlie Brooker, twórca serialu Czarne lustro, skomentował reakcje fanów na nowy film Bandersnatch. Odnosząc się do widzów, którzy skrytykowali tę produkcję, nie przebierał w słowach.

Charlie Brooker, twórca serialu Czarne lustro, skomentował reakcje fanów na nowy film Bandersnatch. Odnosząc się do widzów, którzy skrytykowali tę produkcję, nie przebierał w słowach.

Charlie Brooker to twórca świetnie ocenianego i nowatorskiego serialu Black Mirror, w ramach którego z końcem roku wydano film Black Mirror: Bandersnatch. Produkcja jest o tyle ciekawa, że wymaga aktywności ze strony widza - Bandersnatch to film interaktywny, w którym to widz podejmuje decyzje za głównego bohatera przy pomocy kliknięcia myszy.

Bandersnatch spotkał się z różnymi opiniami ze strony widzów - od pełnych zachwytów po te mniej entuzjastyczne. Teraz do tych reakcji odniósł się sam Brooker, który rozmawiał na ten temat z The Huffington Post. I o ile jest świadomy tego, że fani mieli różne oczekiwania wobec tej produkcji, nie przebiera w słowach komentując tych, którzy na nią narzekali. Jak mówi:

To jest całkiem interesujące, że różni ludzie różnie reagują, w zależności od swoich prywatnych doświadczeń i oczekiwań. Niektórzy się przejmują i mówią: "Niech to, jestem w tym beznadziejny", a wtedy komentujesz: "Nie, nie, w porządku, my to zbudowaliśmy właśnie tak, żebyś na jakimś etapie poległ. Próbujemy sprawić, żebyś poległ kilka razy, tak, żebyś musiał wracać i robić te rzeczy ponownie, to jest w pewnym sensie elementem tej historii". Są też ludzie, którzy mówią: "Ja nie chcę podejmować decyzji. Nie chcę robić żadnej z tych rzeczy". Cóż, w takim razie spier***aj, zajmij się czymś innym. I wreszcie są też ludzie, którzy mówią: "Eee, to jest zbyt proste jak na grę" albo "w grach coś takiego pojawiało się już wcześniej" - ale pamiętajmy, że to nie jest gra, to jest film na platformie streamingowej. Doskonale wiem, czym jest gra komputerowa, dzięki.

Brooker kontynuuje:

Niektórzy ludzie oczekują tylko, że opowie im się jedną historię, ale to jest zaprojektowane tak, by doświadczyć ich wielu, by w ten sposób pojąć całość. Nie zakładamy, że obejrzysz wszystkie zakończenia, po prostu im więcej ich zobaczysz, tym lepsza zabawa.

Co myślicie o słowach Brookera i do której z wymienionych przez niego grup widzów należycie? Dajcie znać w komentarzach.

Czarne lustro: Bandersnatch - film jest dostępny na platformie Netflix.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Anthony Mackie

Anthony Mackie

ur. 1978, kończy 41 lat

Alyssa Sutherland

Alyssa Sutherland

ur. 1982, kończy 37 lat

Janusz Gajos

Janusz Gajos

ur. 1939, kończy 80 lat

Aubrey Dollar

Aubrey Dollar

ur. 1980, kończy 39 lat

LisaRaye McCoy

LisaRaye McCoy

ur. 1967, kończy 52 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV