Ostatni Mohikanin - reżyser kolejnego Bonda stworzy serialową adaptację powieści

Reżyser Detektywa i scenarzystka Watchmen łączą siły przy adaptacji klasycznej powieści autorstwa Jamesa Fenimore'a Coopera.

Reżyser Detektywa i scenarzystka Watchmen łączą siły przy adaptacji klasycznej powieści autorstwa Jamesa Fenimore'a Coopera.

Powraca pomysł serialowej adaptacji powieści Ostatni Mohikanin. Za projekt będą odpowiadać Cary Joji Fukunaga, Nicholas Osborne i Nicole Kassell. Panowie napiszą scenariusz produkcji a twórczyni stanie za kamerą serialu. Projekt powstanie dla Paramount Television.

Literacki oryginał dzieje się w XVIII-wiecznej skolonizowanej Ameryce, gdzie toczy się wojna między Anglią i Francją. Powieść opowiada o losach białego Indianina, jako dziecko przygarniętego przez plemię Mohikanów. Stara się on żyć zgodnie z odwiecznymi zasadami swego plemienia, nie mieszając się w sprawy walczących stron. Jednak miłość do córki angielskiego generała i nieoczekiwane zdarzenia splatają jego losy z przebiegiem wojny.

Powieść Coopera doczekała się już kilku adaptacji. Najsłynniejszą z nich jest ta z 1992 roku wyreżyserowana przez Michaela Manna, z Danielem Day-Lewisem w roli głównej.

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV