Ostatni Mohikanin - reżyser kolejnego Bonda stworzy serialową adaptację powieści

Reżyser Detektywa i scenarzystka Watchmen łączą siły przy adaptacji klasycznej powieści autorstwa Jamesa Fenimore'a Coopera.

Reżyser Detektywa i scenarzystka Watchmen łączą siły przy adaptacji klasycznej powieści autorstwa Jamesa Fenimore'a Coopera.

Powraca pomysł serialowej adaptacji powieści Ostatni Mohikanin. Za projekt będą odpowiadać Cary Joji Fukunaga, Nicholas Osborne i Nicole Kassell. Panowie napiszą scenariusz produkcji a twórczyni stanie za kamerą serialu. Projekt powstanie dla Paramount Television.

Literacki oryginał dzieje się w XVIII-wiecznej skolonizowanej Ameryce, gdzie toczy się wojna między Anglią i Francją. Powieść opowiada o losach białego Indianina, jako dziecko przygarniętego przez plemię Mohikanów. Stara się on żyć zgodnie z odwiecznymi zasadami swego plemienia, nie mieszając się w sprawy walczących stron. Jednak miłość do córki angielskiego generała i nieoczekiwane zdarzenia splatają jego losy z przebiegiem wojny.

Powieść Coopera doczekała się już kilku adaptacji. Najsłynniejszą z nich jest ta z 1992 roku wyreżyserowana przez Michaela Manna, z Danielem Day-Lewisem w roli głównej.

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV