Po Sniper Ghost Warrior 3 CI Games kończy z wysokobudżetowymi grami

CI Games zasadniczo przeprosiło za jakość Sniper Ghost Warrior 3 i ogłasza wycofanie się z rynku gier AAA, do którego firma zaliczała SGW3.

CI Games zasadniczo przeprosiło za jakość Sniper Ghost Warrior 3 i ogłasza wycofanie się z rynku gier AAA, do którego firma zaliczała SGW3.

Michał Czubak

Michał Czubak

Sniper Ghost Warrior 3 jest grą, która nie spełniła oczekiwań ani graczy ani zarządu CI Games. Tytuł nie sprzedał się tak, jak planowano. W związku z tym producent i wydawca poinformował dziś, że kończy z produkcją wysokobudżetowych gier AAA i zamierza skupiać się na innych projektach. Zaś samo ulokowanie SGW3 w segmencie gier AAA było błędem.

Czytaj także: SNES Mini oficjalnie ujawniony przez Nintendo

Na początku prac nad SGW3 zdecydowaliśmy się na większą skalę gry z otwartym światem. Teraz zdaję sobie sprawę, że projekt był zbyt ambitny w stosunku do tego, co mogliśmy wykonać w określonym czasie. Umiejscowienie gry w segmencie AAA odciągnęło nas od tego, co mogliśmy zrobić doskonale. Zamiast tego skupialiśmy się na tym, żeby dogonić inne wysokobudżetowe produkcje. To był błąd z naszej strony - mówi Marek Tymiński, prezes CI Games.

Na produkcję i premierę Sniper Ghost Warrior 3 firma wydała 40 mln zł, co jest 2. największym budżetem w historii polskich gier wideo. Zarząd spółki nie zamierza popełnić ponownie tego błędu i w strategii na najbliższe lata przyjął mniejsze pod względem skali projekty. Docelowo firma chce rocznie wydawać jedną premierę, które będzie cechowała się "wysoką jakością" i ma mieć "wysoki potencjał sprzedażowy".

Na lata 2017-2019 zaplanowano dwie gry CI Games. Jedną jest ujawniony Lords of the Fallen 2, kolejną jest "shooter taktyczny, w którym wykorzystane zostaną szeroko pojęte rozwiązania techniczne oraz doświadczenia zespołu zdobyte w realizacji gry Sniper Ghost Warrior 3", czyli najpewniej 4. część serii.

Źródło: http://centrumprasowe.pap.pl; gamesindustry.biz / fot. CI Games

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Anthony Mackie

Anthony Mackie

ur. 1978, kończy 41 lat

Alyssa Sutherland

Alyssa Sutherland

ur. 1982, kończy 37 lat

Janusz Gajos

Janusz Gajos

ur. 1939, kończy 80 lat

Aubrey Dollar

Aubrey Dollar

ur. 1980, kończy 39 lat

LisaRaye McCoy

LisaRaye McCoy

ur. 1967, kończy 52 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV