Po Sniper Ghost Warrior 3 CI Games kończy z wysokobudżetowymi grami

CI Games zasadniczo przeprosiło za jakość Sniper Ghost Warrior 3 i ogłasza wycofanie się z rynku gier AAA, do którego firma zaliczała SGW3.

CI Games zasadniczo przeprosiło za jakość Sniper Ghost Warrior 3 i ogłasza wycofanie się z rynku gier AAA, do którego firma zaliczała SGW3.

Michał Czubak

Michał Czubak

Sniper Ghost Warrior 3 jest grą, która nie spełniła oczekiwań ani graczy ani zarządu CI Games. Tytuł nie sprzedał się tak, jak planowano. W związku z tym producent i wydawca poinformował dziś, że kończy z produkcją wysokobudżetowych gier AAA i zamierza skupiać się na innych projektach. Zaś samo ulokowanie SGW3 w segmencie gier AAA było błędem.

Czytaj także: SNES Mini oficjalnie ujawniony przez Nintendo

Na początku prac nad SGW3 zdecydowaliśmy się na większą skalę gry z otwartym światem. Teraz zdaję sobie sprawę, że projekt był zbyt ambitny w stosunku do tego, co mogliśmy wykonać w określonym czasie. Umiejscowienie gry w segmencie AAA odciągnęło nas od tego, co mogliśmy zrobić doskonale. Zamiast tego skupialiśmy się na tym, żeby dogonić inne wysokobudżetowe produkcje. To był błąd z naszej strony - mówi Marek Tymiński, prezes CI Games.

Na produkcję i premierę Sniper Ghost Warrior 3 firma wydała 40 mln zł, co jest 2. największym budżetem w historii polskich gier wideo. Zarząd spółki nie zamierza popełnić ponownie tego błędu i w strategii na najbliższe lata przyjął mniejsze pod względem skali projekty. Docelowo firma chce rocznie wydawać jedną premierę, które będzie cechowała się "wysoką jakością" i ma mieć "wysoki potencjał sprzedażowy".

Na lata 2017-2019 zaplanowano dwie gry CI Games. Jedną jest ujawniony Lords of the Fallen 2, kolejną jest "shooter taktyczny, w którym wykorzystane zostaną szeroko pojęte rozwiązania techniczne oraz doświadczenia zespołu zdobyte w realizacji gry Sniper Ghost Warrior 3", czyli najpewniej 4. część serii.

Źródło: http://centrumprasowe.pap.pl; gamesindustry.biz / fot. CI Games

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV