Pół Wieku Poezji Później - premiera fanowskiego Wiedźmina. Obejrzyj film!

W końcu nadeszła premiera Pół wieku poezji później, czyli fanowskiego polskiego filmu inspirowanego Sagą Andrzeja Sapkowskiego. Prace nad nią trwały cztery lata.

W końcu nadeszła premiera Pół wieku poezji później, czyli fanowskiego polskiego filmu inspirowanego Sagą Andrzeja Sapkowskiego. Prace nad nią trwały cztery lata.

Pół Wieku Poezji Później - premiera w końcu nadeszła i wszyscy fani Wiedźmina mogą zobaczyć, jak wyszedł polski fanowski film inspirowany twórczością Andrzeja Sapkowskiego. Bohaterem jest Wiedźmin Lambert, przyjaciel Geralta z Rivii, ale w filmie zobaczymy również inne znane postacie z powieści jak na przykład Triss Merigold.

Produkcja jest realizowana od czterech lat przez niezależną grupę filmową złożoną z osób z Polski na co dzień pracujących przy produkcji filmowej, telewizyjnej, teatralnej oraz w branży gier wideo

Pół Wieku Poezji Później jest w trakcie tworzenia od 2015 roku. Na początku 2016 roku twórcy zgłosili swój projekt na crowdfundingowy portal Polak Potrafi i w ciągu miesiąca udało im się zebrać 48 000 PLN. Kolejne zbiórki odbyły się także przez międzynarodowe Indiegogo oraz na Facebooku dzięki wsparciu Stowarzyszenia Artystycznego KMT. Łączny budżet filmu nie przekroczył 100 tysięcy złotych. Prace na planie ruszyły jesienią 2016 roku i były kręcone m.in. w Warowni Wikingów w Jomsborgu, a kolejne zdjęcia miały miejsce w 2017 i w 2018 roku (w Skansenie nad Bugiem w Kuligowie, Twierdzy Modlin). Ostatni klaps padł w marcu 2019 roku w zamku Iłży.

Kulisy Pół Wieku Poezji Później - przeczytajcie wywiad

Pół Wieku Poezji Później - obsada

W obsadzie są Mariusz Drężek (Lambert), Zbigniew Zamachowski (Jaskier), Magdalena Rózanska (Triss), Marcin Bubólka (Julian), Kamila Kaminska (Ornella), Bartosz Wesołowski (Boguch), Janusz Szpiglewski (Agaius) i Andrzej Strzelecki (Sołtys Włościbyt). Za kamerą stoi Jakub Nurzyński, który również napisał scenariusz z Brunonem Hawrylukiem i Dariuszem Gabryelewiczem. Muzykę skomponowali Liz Katrin i Marcin Cyronek.

Pół Wieku Poezji Później - o czym film?

25 lat po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik - Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, Jest ona podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

Obejrzyj film:

Źródło: zdjęcie główne: Cezary Pomykało

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV