Polskie studio stworzy grę z autorem Batmana i 100 Naboi

Twórcy ze studia Punch Punk Games zajmą się przygotowaniem gry na podstawie serii Księżycówka, za którą odpowiadają Brian Azarello i Eduardo Risso.

Twórcy ze studia Punch Punk Games zajmą się przygotowaniem gry na podstawie serii Księżycówka, za którą odpowiadają Brian Azarello i Eduardo Risso.

Polskie studio Punch Punk Games ma na koncie przygodówkę Apocalipsis, która wyróżniała się wyjątkową warstwą wizualną. Deweloperzy pracują też nad grą This Is The Zodiac Speaking, która przedstawi historię jednego z najsłynniejszych morderców. Teraz twórcy ujawnili swoją kolejną nadchodzącą produkcję, która powstanie we współpracy z Brianem Azzarello, amerykańskim scenarzystą komiksowym odpowiadającym m.in. za cykl 100 Naboi i Batman: Rozbite miasto

Punch Punk Games przygotuje grę na podstawie komiksu Księżycówka, który opowiada o czasach prohibicji, nielegalnym handlu alkoholem i skupionej na tym działalności przestępczej. Nie brakuje tu jednak także wątków paranormalnych. Nie będzie to jednak bezpośrednia adaptacja - zamiast tego ma przedstawić nową historię, w której nie zabraknie bohaterów znanych z pierwowzoru. Twórcy zdradzają też, że produkcja będzie przedstawicielem gatunku action-adventure. 

Nasza współpraca zaczęła się dość spontanicznie, kiedy koleżanka wysłała na moją prośbę pudełkową wersję naszej gry „Apocalipsis” Brianowi. Scenarzyście spodobało się, że w Punku staramy się robić rzeczy unikalne wizualnie i artystyczne. Jest też fanem Behemotha, którego lider, Nergal, był narratorem w naszej grze. Brian widzi w nas nie tylko twórców gier, ale także artystów. Bardzo zajarał się także naszym drugim projektem, grą o legendarnym seryjnym zabójcy Zodiaku, “This Is the Zodiac Speaking", która jest w trakcie developmentu - mówi Krzysztof Grudziński, Dyrektor Kreatywny i Reżyser studia Punch Punk Games.

Źródło: informacja prasowa / fot. Image Comics

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV