Repertuar kin Nowość Program TV

Przemoc słowna wobec kobiet na planie Stranger Things? Bracia Duffer komentują

Bracia Duffer zostali oskarżeni o stosowanie przemocy słownej i psychicznej wobec koleżanek z planu podczas realizacji Stranger Things. Teraz komentują doniesienia.

Stranger Things to serialowy hit Netflixa, który na tę chwilę liczy dwa pełne sezony. Niebawem ruszy produkcja trzeciej odsłony, a zgodnie z zapowiedziami twórców, na tym zapewne nie koniec. Tymczasem Peyton Brown, jedna z członkiń ekipy pracującej nad serialem, opublikowała w sieci niepokojący post o stosowaniu przemocy słownej i psychicznej wobec niej i jej koleżanek. Jak mówi w komentarzach, stali za tym bracia Duffer, twórcy serialu. Brown opublikowała swój post w Dzień Kobiet. Jak czytamy w treści:

Nie ma lepszego dnia, by powiedzieć #timesup i ogłosić, że nie będę uczestniczyła w tworzeniu 3. sezonu serialu Stranger Things. Dlaczego, zapytacie? Ponieważ stoję ramię w ramię z moimi siostrami. Osobiście byłam świadkiem, jak dwaj mężczyźni na wysokich stanowiskach molestowali werbalnie wiele kobiet. Obiecałam sobie, że jeśli nadarzy się sytuacja, bym mogła coś o tym powiedzieć, zrobię to. Mam 11.5 tysięcy followersów, którzy usłyszą, jak mówię – KONIEC. Kobiety w branży filmowej są MOCNE. Powstaniemy i będziemy głośno krzyczeć, wspierając siebie nawzajem. A ja nie będę poświęcać mojego czasu, wysiłku i talentu na pracę z obrażającymi nas osobami. Na tym świecie dzieje się zbyt wiele, by być regresywnym. Jest tu wielu wspaniałych i szanowanych mężczyzn na wysokich stanowiskach, z którymi miałam przyjemność współpracować. To są ludzie, jakimi chcę się otaczać. To są projekty, których chcę być częścią. Ten biznes nie jest już prowadzony przez kilku dobrych panów, a raczej przez ocean zdumiewających kobiet! Koniec znaczy koniec. Dla moich sióstr – czas się skończył.

I guess there’s no better day than #nationalwomensday to say #timesup and announce that I will not be a part of the filming of Season 3 of Stranger Things. Why, you ask? Because I stand with my sisters. I personally witnessed two men in high positions of power on that set seek out and verbally abuse multiple women. I promised myself that if I were ever in a situation to say something that I would. I have 11.5 thousand followers who can hear me say this, TIME IS UP. Women in the film industry are POWERFUL. We will rise and we will scream from mountain tops in support of each other and I will not contribute my time, efforts, and talent to such abusive people. There is too much going on in this world to be regressive. There are too many amazing and highly respected men in respective positions of power that I have had the utmost pleasure of working beside. Those are the people I want to surround myself with. Those are the projects I want to be a part of. This industry is no longer led by a “few good men,” but instead by an OCEAN of ASTOUNDING WOMEN. Enough is enough. For my sisters- Time is up. #timesup #theabusestopsnow #ontobiggerandbetter #standupforwhatsright #womenempowerment #ladygrip #sisterhood #iatsesisters #wewillbeheard #thispicsaysitall

Post udostępniony przez P (@peytonnbrown)

-
-

Bracia Matt i Ross Duffer zdążyli się już odnieść do zarzutów. Wystosowali oficjalne oświadczenie, w którym czytamy:

Jest nam bardzo przykro, że ktoś poczuł się niekomfortowo na naszym planie. Z uwagi na stresujący charakter tej pracy, czasem trudno opanować nerwy, za co przepraszamy. Uważamy jednak, że nie należy tak nieprawidłowo oceniać naszego planu, ponieważ dbamy o sprawiedliwe i równe traktowanie, niezależnie od płci, rasy, orientacji seksualnej, religii, czy czegokolwiek innego. Jesteśmy całkowicie zaangażowani w zapewnianie bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy dla wszystkich osób związanych z naszymi produkcjami.

Zaniepokojony tą sprawą Netflix rozpoczął badanie wśród członków ekipy Stranger Things, które zakończyło się zebraniem konkretnych wniosków. Włodarze platformy również skomentowali doniesienia następującymi słowami:

Przyjrzeliśmy się problemowi, który ujawniły czwartkowe zarzuty, jednak nie znaleźliśmy żadnych nieprawidłowości. Utrzymanie bezpiecznej i pełnej szacunku atmosfery jest dla nas ważne i jesteśmy pewni, że dla braci Duffer również.

Nie ma jeszcze daty premiery 3. sezonu.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Tymoteusz Wronka
-

Najlepsze książki 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze książki 2018 roku. Lista będzie aktualizowana, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią…

Michalina Reda
-

Aquaman – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Aquaman to nadchodzący film komiksowy Warner Bros. i DC. Spadło embargo na recenzje i wiemy…

Adam Siennica
breaking
-

Showmax kończy działalność w Polsce! Mamy…

Showmax to platforma streamingowa, która była dostępna w Polsce od lutego 2017 roku. Koniec działalności…

Michalina Reda
-

Birds of Prey – oto pełna…

Birds of Prey to nadchodzący film Warner Bros. i DC. Właśnie ogłoszono, że w produkcji…

Michalina Reda
-

Gra o tron – George R.R.…

Gra o tron już dawno wyprzedziła wątki z powieści George'a R.R. Martina, jednak autor książkowego…

Adam Siennica
-

1983 – co czytelnicy naEKRANIE sądzą…

1983 to pierwszy polski serial wyprodukowany przez Netflixa, który zebrał sporo negatywnych opinii dziennikarzy. Zapytaliśmy…

Co o tym sądzisz?