Przyjaciele znikną z Netflixa. Arrow, Flash i Supergirl również

Przyjaciele oraz seriale produkowane przez stację The CW takie jak Flash, Arrow czy Nie z tego z tego świata znikną z Netflixa. Wszystko za sprawą zakończenia współpracy ze streamingowym gigantem.

Przyjaciele oraz seriale produkowane przez stację The CW takie jak Flash, Arrow czy Nie z tego z tego świata znikną z Netflixa. Wszystko za sprawą zakończenia współpracy ze streamingowym gigantem.

Norbert Zaskórski

Norbert Zaskórski

Tagi:  the cw 

Przyjaciele znikną z Netflixa. Jak podaje portal Wirtualne Media WarnerMedia nie przedłuży z platformą umowy licencyjnej dotyczącej serialu Przyjaciele. Koncern wycofa z wszystkich serwisów SVOD produkcje, do których posiada prawa. W ramach akwizycji nowa firma o nazwie WarnerMedia przejęła wszystkie prawa do produkcji należących wcześniej do Time Warnera (m.in. wytwórni Warner Bros), w tym właśnie Przyjaciół. To ogromny cios dla Netflixa, ponieważ kultowy serial był dotychczas jednym z najchętniej wybieranych tytułów przez użytkowników serwisu. Ten ruch koncernu dotyczy zapewne stworzenia platformy SVOD przez WarnerMedia.

Jak informuje portal Deadline umowa na wyłączność między The CW a Netflixem nie zostanie przedłużona po wygaśnięciu tej wiosny. Jednak wszystkie seriale stacji, które były do tej pory emitowane na Netflixie, w tym Arrow, Flash, Supergirl i Riverdale będą nadal dostępne na platformie ze swoimi poprzednimi sezonami. Jednak nie wiadomo czy kolejne serie tych produkcji pojawią się w serwisie. Każdy tytuł będzie sprzedawany oddzielnie zainteresowanym platformom.

Jeśli chodzi o nowe seriale stacji takie jak Nancy Drew, Katy Keene i Batwoman to Netflix będzie musiał stoczyć batalię z innymi chętnymi podmiotami na zakup umowy licencyjnej na dane produkcje. Batwoman najprawdopodobniej trafi jednak na nową platformę WarnerMedia. Nie wiadomo jak cała sytuacja będzie miała się do międzynarodowej dystrybucji seriali The CW przez streamingowego giganta. Dla przypomnienia Netflix odpowiada za dystrybucję między innymi Riverdale w innych krajach w tym w Polsce.

.

Źródło: wirtualnemedia.pl/deadline.com/zdjęcie główne: Robert Falconer/The CW

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV