Przeczytaj w weekend

Razer zaprezentował myszkę z przyciskami optycznymi

Projektanci Razera postanowili wznieść myszki komputerowe na nowy poziom precyzji. Ich nowy gryzoń ma zachwycać precyzyjnością dzięki zastosowaniu nietypowych przełączników.

Projektanci Razera postanowili wznieść myszki komputerowe na nowy poziom precyzji. Ich nowy gryzoń ma zachwycać precyzyjnością dzięki zastosowaniu nietypowych przełączników.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  Razer 

W portfolio Razera nie brakuje  nietuzinkowych myszek opracowanych z myślą o konkretnych rodzajach gier. Nowy gryzoń, Razer Viper, wyróżnia się na tle swoich poprzedników nie z powodu nietypowego ułożenia klawiszy, te rozłożono dość standardowo. Niezwykłe mają być same przełączniki, gdyż zastosowano tu konstrukcję optyczną, która ma znacząco zwiększyć precyzję.

Nowe przełączniki zaprojektowano w taki sposób, aby aktywacja odbywała się za pośrednictwem czujnika laserowego. W momencie przyduszenia przycisku rozsuwa się specjalna bramka, która uwalnia promień lasera, w tym momencie wiązka przesyła sygnał do komputera. Taka nietypowa konstrukcja eliminuje elementy mechaniczne, które najszybciej ulegają uszkodzeniu i zmniejszają precyzję przełącznika. W efekcie Viper reaguje na polecenia niemal natychmiast, po upływie zaledwie 0,2 ms, czyli trzykrotnie szybciej niż w przypadku myszek z przełącznikami mechanicznymi.

Nowa konstrukcja ma gwarantować także większą żywotność sprzętu. Testy laboratoryjne wykazały, że przyciski w Viperze są w stanie przeżyć nawet 70 milionów kliknięć. O dwadzieścia milionów więcej niż te montowane w myszkach poprzednich generacji. To oznacza, że zużyją się po sześciu i pół roku aktywowania przycisku co sekundę przez osiem godzin dziennie. Całkiem niezły wynik.

Sprzęt wyposażono także w układ optyczny 5G o czułości 16 000 DPI, a do dyspozycji otrzymamy osiem programowalnych klawiszy. Razer zamontował w myszce moduł pamięci, który zapamięta ustawienia użytkownika. Dzięki temu nie trzeba będzie konfigurować gryzonia, kiedy przełączymy go do nowego komputera. Razer Viper można kupić na stronie producenta za 90 €.

 

Źródło: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV