Samsung Galaxy S11 – smartfon z ekranem 120 Hz

Według najświeższych przecieków Samsung Galaxy S11 ma być wyposażony w ekran odświeżany z częstotliwością 120 Hz. Sprawdzi się w rękach najbardziej wymagających graczy.

Według najświeższych przecieków Samsung Galaxy S11 ma być wyposażony w ekran odświeżany z częstotliwością 120 Hz. Sprawdzi się w rękach najbardziej wymagających graczy.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Samsung ujawnił na początku stycznia, że pierwsza konferencja Unpacked w 2020 roku odbędzie się 11 lutego, a jej przebieg prześledzimy na żywo w internecie. Choć nie ujawniono oficjalnie, co będzie przedmiotem spotkania, od lat Samsung na początku roku prezentuje nowe urządzenia z linii Galaxy S. A jeśli wierzyć najnowszym przeciekom, sprzęty te będą mogły pochwalić się ekranami stworzonymi do mobilnego gamingu.

Dziennikarze SamMobile dotarli do „wysoce wiarygodnego źródła”, które twierdzi, że każdy, nawet podstawowy model telefonu Samsung Galaxy S11 zostanie wyposażony w wyświetlacz odświeżany z częstotliwością 120 Hz. Korporacja produkowała już panele tego typu na zlecenie innych producentów z branży mobilnej, ale dotychczas nie stosowała ich w swoich produktach. W tym roku ma się to zmienić.

Twitterowicz funkcjonujący pod nazwą Ice Universe, publikujący przecieki z branży mobilnej, ujawnił nieco więcej na temat i poinformował, że wszystkie spośród trzech nowych Samsungów będą wyposażone w ekran 120 Hz. Ice Universe jest także jednym z tych informatorów, którzy twierdzą, że w tym roku Samsung zmieni nazewnictwo swoich topowych smartfonów i w lutym nie zobaczymy Samsunga Galaxy S11 lecz Galaxy S20. Na rynek miałyby trafić modele Galaxy S20, Galaxy S20 Plus oraz Galaxy S20 Ultra.

Niezależnie jednak od nazewnictwa, na jakie zdecyduje się korporacja, jedno jest pewne – nowe telefony pozwolą płynniej wyświetlać obrazy, dzięki czemu lepiej sprawdzą się podczas grania w tytuły mobilne. Dotychczas tylko kilka stricte gamingowych telefonów dysponowało 120-hercowym wyświetlaczem. W tym roku do tego elitarnego grona dołączy również Samsung.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Samsung, Twitter

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV