Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

[SDCC 2018] Aquaman – pokazano drugie, jeszcze lepsze wideo. Poznaj opis

Na Comic-Conie w San Diego poza zwiastunem filmu Aquaman zaprezentowano także materiał wideo, który na razie nie trafił do sieci.

Do sieci trafił już pierwszy zwiastun filmu Aquaman. Jak się jednak okazuje, uczestnicy panelu studia Warner Bros. mieli okazję zobaczyć jeszcze jeden materiał. Z zamieszczonych w sieci komentarzy możemy wnioskować, że wideo spotkało się z jeszcze lepszym przyjęciem ze strony fanów niż oficjalny trailer. Możemy już zapoznać się z jego opisem – warto też nadmienić, że dziennikarze nazywają je po prostu drugim zwiastunem:

Arthur i Mera podróżują przez pustynię – ostatecznie docierają do grobowca, w którym została ukryta wiadomość króla Atlana. Sekwencja ta ma pokazywać również, jak wielki jest teren podwodnej Atlantydy. Mera wkłada małe urządzenie do tajemniczego większego; przy pomocy zaschniętych kropli potu z czoła króla komunikat zostaje odsłonięty. Urządzenie w trakcie jego otwierania wciąż znajduje się pod wodą. Arthur zaczyna żartować: Nie szpanuj. Mogliśmy po prostu na to nasikać. Wtedy oczom obojga ukazuje się wiadomość króla Atlanta o Trójzębie, który może zjednoczyć Siedem Królestw, jeśli ktoś okaże się godny jego noszenia.

Następnie mamy okazję obejrzeć całą serię krótkich scen. Wiele z nich rozgrywa się na pustyni. Młody Arthur w ramach treningu walczy z ojcem; Thomas zabiera syna do baru, gdzie tłumaczy mu, że jest wyjątkowym dzieckiem. W kolejnej scenie widzimy matkę Arthura, królową Atlannę, która walczy przy pomocy trójzębu (to ten sam, który Aquaman miał w filmie Liga Sprawiedliwości) – musi jednak zostawić rodzinę, gdy przychodzą po nią tajemnicze postacie. W krótkich ujęciach pojawiają się król Nereus i Mera uciekająca przed Czarną Mantą. Zwiastun kończy się, gdy Mera mówi o tym, że Atlantyda miała kiedyś swoich królów. Wtedy naszym oczom ukazuje się Aquaman w klasycznym stroju.

Dowiedzieliśmy się również, że reżyser James Wan osobiście poprosił Zacka Snydera o to, by ten nie pokazywał Atlantydy w filmie Liga Sprawiedliwości:

Powiedziałem im: Moglibyście wyświadczyć mi przysługę? Proszę – nie pokazujcie Atlantydy. Chciałem, by mój bohater udał się tam po raz pierwszy w moim filmie. (…) Zack podszedł do tego naprawdę dobrze. Powiedział: OK, nie chciałbym ci tego zrobić. Nie chciałbym cię jakoś krępować.

Okazuje się także, że film będzie swoistą genezą postaci złoczyńcy, Czarnej Manty – jak mówi Wan:

To geneza Aquamana, ale to również geneza Czarnej Manty. Ludzie myślą, że on jest głównym złoczyńcą historii. Nie jest. Nie. To jego geneza, więc on dopiero staje się Czarną Mantą, prawda? Prawdziwym przeciwnikiem Arthura jest jego przyrodni brat, król Orm.

Na panelu wyjawiono także, że spodnie herosa widoczne na plakacie produkcji, które stały się już obiektem żartów ze strony internautów, są w rzeczywistości dżinsowe, a nie skórzane.

-
-

Film trafi na ekrany kin 21 grudnia.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Warner Bros.

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
-

Punisher – co przegapiliście w 2.…

Chcemy przedstawić Wam listę easter eggów i innych popkulturowych nawiązań, które znalazły się w 2.…

Piotr Piskozub
-

DCEU – lepiej czy gorzej niż…

W sieci pojawiła się galeria grafik koncepcyjnych do różnych odsłon DCEU.

Adam Siennica
-

Oscary 2019: NOMINACJE. Ile dla Polski?…

OSCARY 2019: nominacje dla Polaków budzą niemałe emocje! Które polskie filmy mają szansę na Oscara…

Piotr Piskozub
-

X-Men: Mroczna Phoenix – jeszcze więcej…

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia promocyjne z filmu X-Men: Mroczna Phoenix.

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – Ronan, młody Nick…

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia z Kapitan Marvel - widoczni są na nich choćby…

Piotr Piskozub
-

Shazam! – na Billy’ego czekają przerażające…

Reżyser filmu Shazam!, David F. Sandberg, zaprezentował w sieci nowe zdjęcie z produkcji.

Co o tym sądzisz?