Spider-Man: Daleko od domu - co przegapiliście w filmie MCU? Easter eggi i nawiązania

Spider-Man: Daleko od domu, kolejna odsłona MCU, szturmuje światowe kina. Oto easter eggi i nawiązania, które mogliście przegapić w czasie seansu.

Spider-Man: Daleko od domu, kolejna odsłona MCU, szturmuje światowe kina. Oto easter eggi i nawiązania, które mogliście przegapić w czasie seansu.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Spider-Man: Daleko od domu od tygodnia gości na ekranach kin. Ostatni film MCU spotkał się nie tylko z bardzo dobrym przyjęciem wśród krytyków i widzów, ale okazał się również jeszcze większym niż zakładano sukcesem komercyjnym - w skali globalnej na jego koncie znajduje się obecnie blisko 578 mln USD, co już w tej chwili czyni go 6. najbardziej dochodową produkcją tego roku. Obraz o Pajączku cieszy się sporą popularnością także w naszym kraju; to dobry moment na to, aby wziąć go na warsztat i wskazać na zawarte w nim easter eggi i nawiązania. 

Tych w ostatniej odsłonie Kinowego Uniwersum Marvela odnajdziemy bowiem całkiem sporo; Daleko od domu, podobnie jak Avengers: Endgame, z całą pewnością doskonale radzi sobie na polu tzw. "fanserwisu". Wiedzieliście choćby, że w filmie pojawia się nawiązanie do Fantastycznej Czwórki, a tablice rejestracyjne ekranowych samochodów posiadają liczne odwołania do ważnych dla postaci Spider-Mana komiksów? Na tym jednak nie koniec - zobaczcie sami:

 

Źródło: screenrant.com, comicbookmovie.com / zdjęcie główne: Sony/Marvel/Screen Rant

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV