Repertuar kin Nowość Program TV

Stacja TNT obchodzi 29. urodziny

29 lat temu narodziła się znana amerykańska stacja telewizyjna, którą dziś kojarzymy z tytułami wielu programów i seriali. Mowa o TNT.

TNT, czyli Turner Network Television to amerykańska stacja telewizyjna będąca częścią Turner Broadcasting System, należącego do koncernu Time Warner. Została powołana do istnienia 3 października 1988 roku, głównie jako kanał emitujący klasyki kina i telewizji. Swoją działalność rozpoczęła od emisji filmu Przeminęło z wiatrem. Jak mówią pogłoski – dlatego, że był to ulubiony film założyciela, Teda Turnera.

Początkowe założenia o skupianiu się na kultowych filmach sprzed dekad sprawdzały się przez pierwsze lata funkcjonowania stacji. Z czasem jednak TNT rozwinęło się jeszcze bardziej, dodając do swojej ramówki coraz nowsze tytuły, a nawet programy sportowe. Stacja zasłynęła między innymi z tego, że często pokazywała koloryzowane wersje czarno-białych filmów, znane kreskówki dla dzieci, czy maratony tematyczne, emitowane w późnych godzinach wieczornych, do których należały między innymi serie Piątek 13-go czy Halloween.

-
-

Od roku 2001 stacja zaczęła kłaść nacisk także na nowe seriale – najpierw zewnętrznej, a w ostatnich latach już własnej produkcji. W przeciągu kilku lat na antenie zadebiutowało wiele tytułów, które znamy również dziś – Prawo i porządek, Ostry dyżur, czy nowsze Ostatni okręt, Dobre zachowanie, Search Party, Bibliotekarze, Pazury.

TNT nieustannie się rozwija, pozostając jedną z tych stacji, które robią również karierę międzynarodową. Z okazji 29. urodzin życzymy jej dalszych sukcesów.

 

Źródło: zdjęcie główne: TNT

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Najlepsza rzecz na SDCC 2018? Thanos…

Na Comic-Conie w San Diego pojawił się kolejny materiał z MCU - widnieje na nim…

Michalina Reda
-

[SDCC 2018] Grupa nowych złoczyńców w…

W tym roku swoją premierę będzie miał 2. sezon serialu Iron Fist. Poza teaserem, do…

Piotr Piskozub
-

Wyciekła scena z Wonder Woman 1984.…

Do sieci wyciekła scena z filmu Wonder Woman 1984, którą zaprezentowano wczoraj na Comic-Conie w…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Wojna bez granic – czujesz…

Okazuje się, że na Comic-Conie w San Diego dla fanów, którzy zmagają się z traumą…

Piotr Piskozub
-

DCEU jednak żyje, a Worlds of…

Wszystko wskazuje na to, że Worlds of DC nie jest oficjalną nazwą DCEU (DC Extended…

Michalina Reda
-

Pratt i Saldana murem za Jamesem…

Gwiazdy serii Strażnicy Galaktyki wypowiadają się w sprawie Jamesa Gunna. Michael Rooker, filmowy Yondu, w…

Co o tym sądzisz?