Twitch Studio powszechnie dostępne. Narzędzie ułatwi rozpoczęcie przygody na Twitchu

Początkujący twórcy interenetowy otrzymali dostęp do narzędzia, które ułatwi im zaistnienie na Twitchu. Platforma Studio krok po kroku przeprowadzi ich przez proces prowadzenia transmisji.

Początkujący twórcy interenetowy otrzymali dostęp do narzędzia, które ułatwi im zaistnienie na Twitchu. Platforma Studio krok po kroku przeprowadzi ich przez proces prowadzenia transmisji.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  twitch 

Platformy internetowe z roku na rok rosną w siłę, a usługi takie jak YouTube czy Twitch ulegają profesjonalizacji. Tym samym przyciągają do siebie użytkowników, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z tą obiecującą branżą. W związku z tym pojawiło się zapotrzebowanie na narzędzia, które ułatwią młodym twórcom wykonanie pierwszych kroków na tym rynku. Przedstawiciele Twitcha już w sierpniu tego roku informowali o pracach nad Studio, narzędziem dla początkujących streamerów. Dotychczas osoby zainteresowane tą aplikacją mogły uczestniczyć w jej zamkniętych betatestach. Teraz platforma trafiła do powszechnego dostępu i każdy może sprawdzić potencjał Studio.

Nowe narzędzie ma sprawić, że niedoświadczani streamerzy uruchomią profesjonalnie wyglądający kanał bez konieczności sięgania po zewnętrzne oprogramowanie. Twitch wyszedł z założenia, że początkujący autorzy muszą dysponować jedynie mikrofonem i kamerą, resztę technologii powinna zapewnić mu platforma, na której będzie komunikować się ze swoimi widzami.

Studio przeprowadzi automatyczną konfigurację sprzętu i dobierze rozdzielczość oraz bitrate transmisji, aby ta wyglądała możliwie jak najlepiej. W standardzie do dyspozycji oddano także kilka podstawowych, konfigurowalnych layoutów, które pozwolą spersonalizować wygląd streamu. Oprócz tego autorzy otrzymają dostęp do zintegrowanego chatu pozwalającego prowadzić rozmowy z widzami podczas rozgrywki.

Z aplikacji Twitch Studio można korzystać za darmo, na razie dostępna jest wyłącznie na komputerach z systemem Windows 7 bądź nowszym, a w przyszłości ma zadebiutować także na komputerach od Apple. 

Źródło: TechSpot / Zdjęcie: Twitch

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV